وزیر دفاع بسته شدن پرونده PMD را از دیگر دستاوردهای مهم وزارت دفاع در دوره اخیر دانست.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، به مناسبت روز صنعت دفاعی و در آستانه هفته دولت رئیس و اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و فراکسیون دفاع و اقتدار ملی مجلس شورای اسلامی با حضور در وزارت دفاع ضمن بازدید از نمایشگاه توانمندی های صنعت دفاعی در نشستی با حضور سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و معاونین این وزارتخانه با مأموریت، وظایف، ساختار و آخرین اقدامات، فعالیت ها و دستاوردهای وزارت دفاع آشنا شدند.

در این نشست سردار دهقان طی سخنانی اظهار داشت: راهبردها و رویکردهای اتخاذ شده نظیر هوشمند سازی، استاندارد سازی، تاکتیکی و چابک سازی، ایمن سازی، سهولت در امر کاربری و آسان سازی تعمیر و نگهداری موجب شده است در ۳ سال اخیر تولیدات صنعت دفاعی از رشد کیفی و کمی بالایی برخوردار شود و آنچه امروز عزیزان نماینده در نمایشگاه دستاوردهای وزارت دفاع مشاهده کردند مشتی از خروار است.

وزیر دفاع با اشاره به تنوع و گستردگی مأموریت ها و وظایف این وزارتخانه در حوزه‌های صنایع دفاعی، مهندسی و عمرانی، دیپلماسی دفاعی و خدماتی، رفاهی گفت: بحمدالله در دوره اخیر با وجود تحریم ها و منابع محدود گام های بلندی در تقویت بنیه دفاعی و تجهیز و پشتیبانی از نیروهای مسلح بعمل آمده است.

وزیر دفاع، بهره برداری هدفمند و گسترده از ظرفیت ها و توانمندی های شرکت های دانش بنیان را از دیگر راهبردهای وزارت دفاع ذکر کرد و افزود: امروز بیش از ۱۰۰۰ شرکت دانش بنیان و ۱۰۰ دانشگاه کشور برای تقویت بنیه دفاعی و ارتقاء سطح بازدارندگی با وزارت دفاع همکاری فعال دارند.

وی بسته شدن پرونده PMD را از دیگر دستاوردهای مهم وزارت دفاع در دوره اخیر توصیف کرد.

وزیر دفاع تأکید کرد: موضوع دفاع یک امر ملی است و به حزب، گروه، دسته و جریان خاصی تعلق ندارد و همه موظفیم با تمام قدرت در تقویت این امر مهم گام برداریم.

دهقان، با تشکر و قدردانی از نقش سازنده و موثر رئیس و اعضای کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ما بیشترین هماهنگی و همکاری را در این دوره با این کمیسیون داشته ایم و معتقدیم روز به روز باید سطح تعاملات و هماهنگی ها بیشتر شود.