عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: در مقابل عهدشکنی آمریکا در مسأله برجام در مجلس یک موضع‌گیری انقلابی نشان خواهیم داد.

به گزارش خبرگزاری موج، علی بختیار عصر امروز در نشست خبری با خبرنگاران گلپایگان با اشاره به اینکه اصحاب رسانه در راستای اهداف نظام و توسعه کشور تلاش مضاعف انجام می‌دهند، اظهار داشت: در راستای مطالبات به حق مردم کشور و حوزه انتخابیه از هیچ تلاشی دریغ نخواهم کرد.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مسأله برجام اظهار داشت: برجام یک توافق‌نامه بین‌المللی است و مصوبه شورای امنیت سازمان ملل را دارد.

وی با بیان اینکه طبق منویات مقام معظم رهبری در اجرای برجام مخالف نیستیم، تصریح کرد: در مقابل عهدشکنی آمریکا در مسأله برجام در مجلس یک موضع‌گیری انقلابی نشان خواهیم داد.

عضو فراکسیون امید با اذعان بر اینکه برای منتفع شدن از مزایای برجام در کشور باید وحدت و انسجام ملی برقرار شود، ابراز کرد: برای رونق و تحرک بخشیدن به اقتصادی و در حوزه سیاسی در ارتباط دیپلماتیک با کشورهای اسلامی و همسایه برنامه‌های اساسی داریم و نیازی به اجرای برجام نیست.

وی با بیان اینکه سرمایه‌های داخلی کشور تکاپوی رشد اقتصادی برای رفع بیکاری نیست، تصریح کرد: برای رشد اقتصادی به یک‌هزار میلیارد دلار جذب سرمایه نیاز داریم.

بختیار ادامه داد: از طریق منابع داخلی کشور ۲۰۰ میلیارد دلار سرمایه فراهم می‌شود که نیاز به ۸۰۰ میلیارد دلار جذب سرمایه خارجی است، در پسابرجام با مدل جدید قراردادهای نفتی منابع خارجی جذب خواهیم کرد که این موضوع خلاف حقوق ملت نیست.

وی با اشاره به اینکه در زمینه‌های انرژی، نفت، گاز و پروژه نیمه تمام پالایشگاه ستاره خلیج فارس هیچ اقدام اساسی در وزارت نفت نشده است، اظهار داشت: حمایت از جانبازان، ایثارگران، خانواده معظم شهدا، محرومین و اقشار آسیب‌پذیر و جامعه معلولان در دستور کار قرار گرفته است.

عضو فراکسیون امید با اشاره به اینکه گازهای گلخانه‌ای در کشور به یک چالش بین‌المللی تبدیل خواهد شد تا جایی که جرائم زیست محیطی را در سال ۲۰۲۰ به همراه خواهد داشت، تصریح کرد: برای کاهش گازهای گلخانه‌ای در حوزه صنعت و مکانیزم توسعه پاک اقداماتی مؤثری انجام نشده است.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس با اشاره به اینکه جامعه مخالف روش تعلیم و تربیت در آموزش و پرورش است، گفت: تعلیم و تربیت باید با نظارت وزارت آموزش و پرورش انجام شود.

وی با انتقاد از دریافت مطالبات حقوق و مزایا و به کارگیری فرهنگیان بازنشسته در مراکز آموزشی، اظهار داشت: فرهنگیان در فرهنگ‌سازی کشور نقش سازنده‌ای ایفا کرده‌اند و تجمع فرهنگیان برای مطالبات در مقابل مجلس زیبنده نیست.

بختیار ادامه داد: بازنشستگان فرهنگی تا ۵۰ مبلغ میلیون تومان در صندوق ذخیره فرهنگیان ذخیره کرده‌اند اما برای دریافت مطالبات خود با مشکل مواجه هستند.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس اذعان کرد: طرحی که از سال ۹۰ به عنوان طرح سند بنیادین در وزارت آموزش و پرورش مطرح شده است در حال حاضر در یک مسیر غلط تحت عنوان هدایت تحصیلی به تصویب رسیده است که این طرح هدایت تحصیلی برای فرهنگیان مشکل‌ساز شده است تا جایی هر روز آیین‌نامه‌ای در این خصوص صادر می‌شود.

وی در پایان با تأکید بر اینکه با ابزار استیضاح در اجرای عدالت در جامعه تلاش خواهیم کرد، اظهار داشت: با هدف متمرکز کردن و تقویت قوه قضائیه سازمان ثبت اسناد و املاک که یک سازمان غیر قضایی و شبه قضائی است و همه وظایفش اجرایی است، باید زیر مجموعه دولت قرار گیرد، نمایندگان مجلس در راستای ساماندهی ساختاری و فرآیندی سازمان ثبت و اسناد و ملاک برای رفاه مردم تلاش دارند.