نماینده فریمان در مجلس دهم از نامه نمایندگان ۳ استان به رحمانی‌فضلی خبر داد و گفت: ما از وزیر می‌خواهیم تا وضعیت‌ سهام‌داران پروژه پدیده شاندیز را مشخص کند به حق و حقوق ۱۰۰ هزار سهام‌دار شاندیز رسیدگی کند.

احسان قاضی‌زاده هاشمی نماینده مردم فریمان در گفتگو با فاطمه باقری خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج؛ به مطالبه جدی مجمع نمایندگان خراسان از وزیر کشور اشاره کرد و گفت: ما از وزیر می‌خواهیم تا وضعیت‌ سهام‌داران پروژه پدیده شاندیز را مشخص کند به حق و حقوق ۱۰۰ هزار سهام‌دار شاندیز رسیدگی کند.

وی افزود: در حال حاضر سیر اقدامات پدیده شاندیز منفعل است و هیات مدیره این پروژه با چندین ماه تاخیر انتخاب شده است که این روند باعث کندی روند رسیدگی به مطالبات مردم شده است.

این عضو فراکسیون ولایت خاطرنشان کرد: از وزارت کشور می‌خواهیم علاوه بر نظارت، روند وصول مطالبات سهام‌داران پدیده را سرعت ببخشند چراکه تشکیل جلسات و کارگروه‌‎ها بدون نتیجه مثبت برای مردم، مثمر‌ثمر نیست.

قاضی‌زاده هاشمی هم‌چنین از ارسال نامه نمایندگان خراسان به رحمانی‌فضلی خبر داد و گفت: ما در این نامه از وزیر خواستیم تا سریعا نسبت به تعیین تکلیف وضعیت سهامداران پدیده شاندیز اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار موج؛ نامه نمایندگان سه استان خراسان شمال، خراسان جنوبی و خراسان رضوی به شرح زیر است:

وزیر محترم کشور

سلام علیکم؛

با احترام ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات؛ همانطور که مستحضرید بازپرداخت مبلغ سرمایه‌گذاران در شرکت پدیده از سال گذشته با مشکلاتی مواجه شده است که با ورود دستگاه‌های نظارتی این موضوع بررسی و کنترل شد.

با عنایت به گذشت مدت زمان طولانی از زمان سرمایه‌گذاری مردم و مشکلات فراوان موجود برای سهامداران این شرکت به خصوص در استان‌های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی که اکثراً اندوخته زندگی خود را در این شرکت سرمایه‌گذاری کرده‌اند؛ مقتضی است دستور فرمایید با جدیت و سرعت بیشتری وضعیت سهام این شرکت تعیین تکلیف و نسبت به پرداخت مطالبات این عزیزان اقدام شود.