عضو مجمع تشخیص مصلحت گفت: اینهایی که حقوق های نجومی گرفته اند، احساس کدخدایی در داخل دارند.

به گزارش خبرگزاری موج، سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر امروز ۶ مردادماه در سیزدهمین یادبود شهدای بسیج مسجد جامع لولاگر با اشاره به رسالت حرکت پیامبران اظهار داشت: رسالت اساسی و کلیدی همه پیامبران که با مخالفینی روبرو شد، اطاعت از خداوند بود.

وی افزود: تمام دعوا بر سر این بوده که انسان می خواهد در انتخاب و اختیاری که دارد، قصد دارد چه اطاعتی داشته باشد؛ اطاعت از خدا یا غیر او.
جلیلی تصریح کرد: دو بال حرکت انبیا اطاعت از خدا و اطاعت نکردن از کدخداهاست. فلسفه خلقت انسان هم همین است، تمام تلاش دشمن این است که شما را از اطاعت الهی بازی دارد. زمانی که دشمن بفهمد که دیگر نمی تواند در میدان با تو بجنگد، در شما تردید ایجاد می کند.
وی ادامه داد: وقتی دشمن می بیند که نمی تواند با سخت افزار جلوی شما را بگیرد، تزلزل ایجاد می کند. در سال های گذشته، افتخار رژیم صهیونیستی این بود که همواره در جنگ ها، بخشی از سرزمین های را اشغال می کرد اما به یک باره این روند برعکس شد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به جنگ های ۳۳ و ۲۲ روزه گفت: در این جنگ ها شاهد بودیم که رژیم صهیونیستی شکست می خورد و وقتی مستاصل می شود ایجاد تردید می کند. شیعه و سنی با قدرتی که اسلام پیدا کرده این دو جنگ را می برد.
جلیلی با اشاره به کمک خوارج زمان به رژیم صهیونیستی گفت: خوارج با این اقدام، جنگ را به داخل جهان اسلام می کشانند و اشعری ها دچار تردید می شوند.
دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد: حزب الله لبنان که در نبرد با این رژیم پیروز می شد، الان با مزدوارن و خوارج زمان مواجه شده است. چه کسی می تواند در اینجا هوشمندی داشته باشد؟ اینجاست که اندیشه دینی و ولایت فقیه هوشیار بوده و متوجه می شود کسانی که دمکراسی را سر نیزه کرده اند، در حال فریب اند و خیلی ها دچار تردید شده اند.
جلیلی با اشاره به ایجاد تردید عده ای درباره این موضوع که آیا باید از سوریه حمایت کرد یا خیر گفت: اینجا کسی که بصیرت لازم دارد، حواسش است. اینجا جوانان کشور و مدافعان حرم فهمیدند که اهل بصیرت دوران هستند. این ها متوجه شدند این یک مکر اموی است که جهل اشعری می خواهد آن را کامل کند.
وی خاطرنشان کرد: عده ای وقتی توان شما را در دفاع مقدس و مسایل راهبردی می بینند، فریاد ما نمی توانیم، سر می دهند.
جلیلی با بیان اینکه تلاش دشمن گستراندن ابرهای تردید است گفت: دشمن قصد دارد ملتی را که مبتنی بر توانایی ها و ایمان خود وارد حرکتی شده را دچار تردید کند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه تمام حربه دشمن ترساندن و پادزهر آن نترسیدن است گفت: باید هوشیار بود. دشمن زمانی که شما منابع عظیم خدادادی و نیروی جوان و تحصیلکرده دارید، در توانایی یک ملت تردید ایجاد می کند و از واردات مدیر صحبت می کند و می گوید توانایی ملت در حد پخت آبگوشت بزباش است.
دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی با اشاره به عرصه مدیریت جنگ گفت: ما با یک صدام و عروسک نمی جنگیدیم. شاه سعودی در همان زمان اعلام کرد: من سعودی فقط ۲۸٫۷ میلیارد دلار به صدام کمک کردم. اما دیدند، نتوانستند قدمی عقب برانند. آیا این ملت نمی تواند در عرصه های اقتصاد و رفع بیکاری افتخار بیافریند؟
جلیلی اضافه کرد: می گویند قرار است همه چیز و مشکلات بانکی حل شود. پس چرا حل نمی شود؟ چرا در بعضی جاهایی که امکان صادرات کشور وجود دارد، می گویند به دلایل سیاسی، رقبای صادراتی ضعیف شده اند. پس چرا سهم صادرات ضعیف است؟
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنان خود با ییان اینکه بذر فتنه در زمین تردید رشد می کند گفت: اگر در جامعه ای تردید ایجاد شد در آن تردید فتنه ها شکل می گیرد، شما می بینید امروز ۱۷۰ شبکه علیه فضای ایران ایجاد می شود. آیا این شبکه ها برای پر کردن اوقات فراغت ماست؟
وی افزود: دشمن می داند که چه کار بزرگی شده است. می بیند با تمام توان در همه عرصه ها ناکام می شود.
جلیلی با بیان اینکه عده ای می خواهند اگر در سطح جهان کدخدایی است، آن را جایگزین خدا کنند گفت: کسانی که رفتند و این موضوع را پذیرفتند، چه چیزی گیرشان آمد؟ در همین همسایگان و منطقه ببینید همین کشورهایی که بعضا به ما نصیحت می کردند امروز شرایطشان چگونه است.
وی با بیان اینکه به رسمیت شناختن عدم توازن و تبعیض در فضای جهانی، باعثبازتولید آن در فضای داخل می شود گفت: این حقوق های نجومی بی نسبت به این تلقی جهانی نیست. اینهایی که حقوق های نجومی گرفته اند، احساس کدخدایی در داخل دارند و می گویند این همان فرهنگ کدخداپذیری است.