نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: رهبر انقلاب اسلامی مدیریت شایسته خود در مسائل داخلی و خارجی را اثبات کرده اند.

به گزارش خبرگزاری موج، آیت الله محسن مجتهد شبستری قبل از ظهر سه شنبه در یادواره شهدای اطلاعات قرارگاه منطقه ای عاشورای نیروی زمینی سپاه اظهار داشت: پس از پذیرش قطعنامه، رژیم صدام به طمع افتاد تا به سرزمین ایران تجاوز کند و در این راه منافقان را بسیج کرده و از جنوب کشور از طرف اهواز و خرمشهر و هم از غرب که شامل اسلام اباد بود به خیال غافلگیری رزمندگان وارد کشور شدند.

وی ادامه داد: اما تا مردم باخبر شدند و امام در این زمینه اشاره ای کردند و مقام معظم رهبری که در آن زمان نقش ریاست جمهوری را ایفا می کردند بیانیه ای منتشر کردند، مردم بسیجی وار وارد میدان شده و سبب عقب نشینی این افراد شند.

نماینده ولی فقیه در استان افزود: در طول پنج روز متجاوزان کوردل از خاک ایران بیرون رانده شده و بسیاری از غنایم و تجهیزات را منهدم کرده و بیش از ۱۲۰ تانک، ۴۰۰ نفربر، ۱۴۰ خمپاره انداز از تجهیزات متجاوزان منهدم شده و تعداد زحمی و کشته دشمن از مرز چهارهزار و ۸۰۰ نفر گذشت و بقیه نیز مجبور به عقب نشینی شدند.

وی با اشاره ای به فرا رسیدن سالگرد عملیات مرصاد گفت: این عملیات به عنوان صدو چهارمین عملیات و آخرین آن ها در طول هشت سال دفاع مقدس بود که علاوه بر رسوایی صدام موجب برافکندن گروه منافقان نیز شد و برای استکبار جهانی مقاومت ملت ایران و اراده فولادین رزمندگان را به خوبی نشان داد

.

رهبر معظم انقلاب مجاهد فی سبیل الله در عرصه نظامی هستند

آیت الله مجتهد شبستری در خصوص ویژگی های رهبر انقلاب نیز گفت: یکی از خصوصیات رهبر این است که ایشان مجاهد فی سبیل الله در عرصه های فرهنگی، علوم اقتصادی و از جمله عرصه نظامی هستند و نماینده امام در شورای عالی دفاع بوده و در طول دوران جنگ اغلب در حبهه ها حضور داشتند.

وی افزود: برای مردم نیز ثابت شده که ایشان در مسائل داخلی و خارجی مدیریت شایسته خود را ابراز کرده اند و در مسائل مربوط به حوادث۷۸ دانشگاه، فتنه سال ۸۸ و دیگر مسائل مختلف پیش آمده همچون مشکلات اقتصادی با تدبیر ویژه ای عمل کرده اند.

نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: حل مشکل اقتصادی کشور و از بین رفتن رکود اقتصادی و بی کاری تنها منوط به پیاده شدن اقتصاد مقاومتی با ابعاد گسترده است.

آیت الله شبستری با بیان اینکه در روابط بین المللی رهنمودهای کارسازی از سوی رهبر معطم انقلاب مطرح شده است، گفت: نامه و پیام هایی که ایشان به جوانان اروپا مرقوم کردند موثر بوده و در امور بین المللی نیز همواره نقش آفرین بوده اند و تدابیر رهبر برای حمایت از سوریه، عراق و لبنان بی بدیل است.

وی افزود: مزدوران استعمار و گروهک و تروریست ها در حال انقراض هستند که همه این ها به برکت رهبری مقام معظم بوده است و باید گفت رهبر تنها یک فرد نبوده بلکه یک امت و شخصیت عظیم الشانی است که به جای هزاران نفر خدمت می کنند که باید قدر این نعمت را بدانیم.