رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: کسی که در مسند فرهنگی قرار می‌گیرد باید صادق و روراست باشد نه اینکه ببیند مردم از چه چیزی خوششان می‌آید و همان را بگوید. ما در قبال فرهنگ جامعه نباید دروغ بگوییم.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در حاشیه مراسم امحای بیش از یکصد هزار دستگاه ماهواره جمع آوری شده در غرب تهران، اظهار داشت: این تنها بخشی از چیزی است که مردم به صورت داوطلبانه و با بهره گیری از برنامه‌های اقناعی و روشنگری پایگاه‌های بسیج تحویل داده‌اند.

وی افزود: بسیح این برنامه را از سال گذشته آغاز کرده و این برنامه با روشنگری و آگاهی بخشی خود آثار بسیار مطلوبی داشته است.

نقدی تاکید کرد: با شروع برنامه‌های رونشگری بسیج بیش از یک میلیون نفر از استفاده‌کنندگان برنامه‌های ماهواره‌ای آنها را کنار گذاشته‌اند و این یک حرکت مردمی و ملی است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با تاکید بر اینکه باید با مردم صادق باشیم، گفت: واقعیت علمی و تجربه شده این است که شبکه‌های ماهواره‌ای غالبا مخرب هستند و اخلاق، تربیت و فرهنگ جامعه را به انحراف می‌برند و دستاورد اصلی این شبکه ها افزایش اعتیاد، ‌طلاق، بزه و ناامنی در جامعه است.

وی گفت: کسی که در مسند فرهنگی قرار می‌گیرد باید صادق و روراست باشد نه اینکه ببیند مردم از چه چیزی خوششان می‌آید و همان را بگوید. ما در قبال فرهنگ جامعه نباید دروغ بگوییم.

نقدی در ادامه عنوان کرد: با برنامه‌های بسیج آمار رو به رشد استفاده از شبکه‌های ماهواره‌ای رو به کاهش است.

نقدی خاطرنشان کرد: برخی افراد بهانه‌یشان برای استفاده از ماهواره آزادی گردش اطلاعات است البته ما با آزادی گردش اطلاعات هیچ مخالفتی نداریم و سالهاست که بسیجیان درخواست دارند تا تمام شماره حساب بانکی مسئولان در اختیار مردم قرار بگیرد اما در جریان اطلاعاتی که ‌آنها از آن دم می‌زنند جریان فساد است.

وی افزود: در این سالهایی که پرونده‌های مفاسد اقتصادی رسیدگی شده یک مورد هم یافت نمی‌شود که این شبکه‌های ماهواره‌ای منبع افشای این پرونده‌ها باشند. بلکه همواره از مفسدان حمایت کردند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: جوانان ایرانی برای ابرقدرتها خطرناک هستند لذا دشمنان می‌خواهند آنها را فاسد کنند و این رسالت شبکه‌های ماهواره‌ای است. شبکه‌های ماهواره‌ای و اجتماعی فاسد زندگی مردم را از هم می‌پاشانند.

نقدی با اشاره به طرح جمع آوری داوطلبان ماهواره توسط بسیج گفت: این طرح جزء طرح‌ها دائمی بسیج خواهد بود و حداقل برای دو سال آینده به صورت فشرده ادامه خواهد یافت و بعد از آن هم تعطیل نمی‌شود ما معتقدیم این مباحثبه داخل کتابهای درسی هم باید برود و سواد رسانه‌ای مردم افزایش یابد.

وی افزود: به دلیل اینکه این طرح کاملا داوطلبانه است و هیچ اعمال قدرتی در آن نمی‌شود هر کس با ‌آن مخالفت کند مشخص است که ایراد و ریگی به کفش دارد.

نقدی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اخیراً وزیر ارشاد اعلام کرده است طرح اصلاح استفاده از ماهواره بررسی شود، گفت: من نمی‌دانم منظور ایشان از اصلاح چیست اما چیزی که می‌دانیم این است این شبکه‌ها هیچ سودی برای ما ندارند و موجب اخلال در جامعه خواهند شد.

وی افزود: طی بزرگترین نظرسنجی که توسط بسیج از ۱۸۰ هزار نفر در کشور صورت گرفته مردم در پاسخ به این نکته که شبکه های ماهواره‌ای ضررشان بیشتر از نفعشان است این طور پاسخ دادند ۴۲٫۶ درصد کاملا موافق، ۳۲٫۲ درصد موافق، ۱۲٫۲ درصد بی نظر، ۹٫۲ مخالف و ۳٫۸ درصد کاملا مخالف بودند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در پایان تاکید کرد: که همان طور که مردم نباید از این شبکه‌ها استفاده کنند صدا و سیما نیز نیازهای مردم را بیشتر تامین کند.