معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور از بدست آمدن سرنخ های خوب در حادثه ترور کرمانشاه خبر داد و درباره کودتای اخیر در ترکیه و ارمنستان گفت، این حوادثتهدیدی برای ایران نداشت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور روز دوشنبه در حاشیه گردهمایی معاونان سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری‌ های سراسر کشور در محل این وزارت خانه در جمع خبرنگاران، این مطلب را اعلام کرد. معاون وزیر کشور درباره کودتای نافرجام ترکیه و تحولات رخ داده در این کشور، گفت: از همان لحظات اول تحولات ترکیه، استان‌های مرزی آمادگی کافی را برای کنترل مرزها پیدا کردند. ذوالفقاری درباره تاثیر حوادثترکیه بر مرزهای ایران نیز گفت: امروز مرزهای از امنیت کامل برخوردارهستند. نیروهای انتظامی، نظامی و مرزبانی به خوبی از مرزها حفاظت می کنند. وی ادامه داد: البته به لحاظ ملاحظات به استان های مرزی اعلام شد تا آمادگی بیشتری داشته باشند؛ سفر اتباع خودمان را نیز محدود کردیم و پس از ثبات نسبی در این کشور مرزها باز شد و از ساعت ۱۶ روز شنبه تردد ما به سمت ترکیه به شرایط عادی خود بازگشت. ذوالفقاری همچنین درباره حمله تروریستی به یکی از نمایندگان مجلس در استان کرمانشاه اظهار داشت: در این زمینه فرد خاصی دستگیر نشده، اما اقدامات خوبی انجام شده و سرنخ‌های خوبی بدست آورده ایم که به زودی نتایج آن اعلام خواهد شد.
وی توصیه کرد تا در این زمینه از هر گونه گمانه‌ زنی پرهیز شود. معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور با بیان اینکه یکی از اشرار استان کرمان دستگیر شده است، گفت: با کار سازمان یافته اطلاعاتی، فردی که اقدامات خشنی در منطقه انجام می داد و پناهگاهی برای خلافکاران شهر بود، دستگیر و بدین ترتیب ریشه شرارت‌ ها در منطقه خشکانده شد. ذوالفقاری با تاکید بر رصد جدی فعالیت تکفیری‌ ها در خارج از مرزهای ایران، تصریح کرد: قطعا آنان به دنبال خراب‌ کاری در داخل مرزهای کشور هستند، اما اشراف اطلاعاتی نیروهای امنیتی، انتظامی و اطلاعاتی ما موجب خنثی شدن همه تلاش های آنان می شود. وی با ذکر مثالی در این باره ادامه داد: در شب جمعه آخر ماه رمضان دو خبر گزارش شد که افرادی قصد انجام اقدام خرابکارانه در روز قدس را داشتند؛ فورا جلسه ای تشکیل شد و این افراد قبل از حرکت از استان مرزی، دستگیر شدند. ذوالفقاری خاطرنشان کرد که در این عملیات یک نفر توسط نیروی انتظامی و یک فرد دیگر توسط وزارت اطلاعات دستگیر شد. معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور گفت: نمی‌خواهیم حساسیت‌ ها را بالا ببریم، اما اگر مردم دقت بیشتری نسبت به موارد مشکوک داشته باشند و آن را به ما گزارش کنند، زمینه برای فعالیت تکفیری‌ ها فراهم نمی‌شود.