معاون سیاسی وزیر کشور با بیان اینکه تبلیغات زودهنگام انتخاباتی در فرماندارای ها رصد می شود، گفت: تا کنون گزارشی مبنی بر سفر شخصی برای تبلیغات انتخابات نداشتیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، محمدحسین مقیمی معاون سیاسی وزیر کشور روز دوشنبه در حاشیه همایش هم‌ اندیشی معاونان سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری‌ های سراسر کشور که در وزارت کشور درحال برگزاری است، جمع خبرنگاران افزود: تبلیغات زود هنگام انتخاباتی از حیثقانون مشکل دارد.

وی ادامه داد: اینکه برخی افراد تحت پوشش و عناوین مختلف خود در جمع مردم حضور می‌ یابند و سخنرانی می کنند، از نظر قانونی مشکلی ندارد.

معاون وزیر کشور خاطرنشان کرد: فرمانداران همه برنامه ها را رصد می کنند و تا کنون درباره حضور فردی به منظور تبلیغات انتخاباتی دریافت نشده است.

مقیمی با بیان اینکه امروز مرزهای ما از امنیت کامل برخوردارند و نیروهای امنیتی و انتظامی از مرزهای کشور حفاظت می کنند، اظهار داشت: سفر روز گذشته رئیس جمهور با امنیت کامل برگزار شد.

معاون سیاسی وزیر کشور همچنین درباره سمینار دو روزه معاونان استانداری سراسری کشور، این سمینار در ارتباط با مسائل سیاسی، اجتماعی و امنیتی دانست و گفت: با توجه به نقش معاونان سیاسی در نظارت بر عملکرد فرمانداران و بخشداران، در این همایش برداشتن گام های اساسی در سال ۹۵ برای بحثاقتصاد مقاومتی و موضوعات اجتماعی بسیار مهم است. به گفته مقیمی، در این سمینار دو روزه، علمکرد چهار ماهه نخست مطرح می شود و مشکلات مورد بررسی قرار می گیرد تا بتوانیم برای ادامه سال تصمیمات لازم را اتخاذ کنیم و فرمانداران و بخشداران نیز بتوانند موضوعات اولویت دار را پیش ببرند. در این سمینار در خصوص موضوعات تقسیمات کشوری و برخی نقاط اختلاف نظرهای موجود نیز مورد بحثو تبادل قرار می گیرد.