رهبر معظم انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه مردم مومن، ماه رمضان بسیار خوب و پر از معنویت و تضرع و خشوع را گذراندند فرمودند: کسانی و دست‌های خبیثی سعی کردند نوجوانان ما را به روزه‌خواری بکشانند اما بحمدالله موفق نشدند و نخواهند شد.

به گزارش خبرگزاری موج، حضرت آیت الله خامنه ای در خطبه نخست نماز عید سعید فطر در مصلای امام خمینی(ره) افزودند: مسئولان کشور و آحاد مردم توجه کنند که دشمنان مغرض و خبیثتا کجاها و به چه چیزهای فکر کردند.
ایشان اضافه کردند: برای اینکه نسل رو به بالندگی کشور را از دین دور کنند برنامه ریزی و نقشه کشی می کنند تا نوجوانان را به روزه خواری بکشانند اما بحمدالله ملت تو دهان ‌آنان زد.
مقام معظم رهبری در ادامه فرمودند: یکی از مهم ترین کارها در ماه مبارک رمضان همین راهپیمایی عظیمی بود که در جمعه آخر این ماه در روز قدس به توصیه و تاکید امام بزرگوار ما در سراسر کشور انجام شد.
حضرت آیت الله خامنه ای در ادامه خطبه های امروز نماز عید فطر افزودند: در بسیاری کشورهای دیگر مسلمان هم این راهپیمایی انجام شد.
ایشان گفتند: در برخی شهرهای ما در روز قدس حرارت به قدری بود که به طور طبیعی انسان در آن حرارت حرکت نمی کند اما مردم آمدند و شرکت کردند.
رهبر معظم انقلاب افزودند: در همه جای کشور و به خصوص در شهرهای استان های گرم و جنوبی کشور حقیقتا مردم با دهان روزه مجاهدت کردند و در زیر آفتاب آمدند تا موضع خود را در قبال مسئله مهم فلسطین فریاد کنند.