مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی گفت: هدف دشمنان از ترورهای سال ۶۰ حذف حواریون امام بود.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، آیت الله مسیح مهاجری ظهر یکشنبه در آیین بزرگداشت شهید مظلوم آیت الله بهشتی و ۷۲ تن از یاران امام بویژه سه شهید وزارت کشور در این فاجعه با اشاره به فرازهائی از نامه حضرت علی(ع) به عثمان بن حنیف در بیان ویژگی های زمامداران حکومت اسلامی از دیدگاه امام علی(ع) به نقش یاران و حواریون در پیروزی رهبران دینی و انقلابی و تحقق رسالت آنان پرداخت.
وی افزود: به تعبیر امام راحل(ره) شهید بهشتی از ابرار بود و به پشتوانه عظمت و درایت او و دیگر یاران بزرگوار امام خمینی(ره) راه پیروزی انقلاب اسلامی در مقاطع مهم و حساس هموار شد.
مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی، مدیریت شهید بهشتی در سال های اولیه پیروزی انقلاب اسلامی را کارآمد ترین نوع مدیریت دانست و از تدوین قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از مهم ترین دستاوردهای این مدیریت نام برد.
مهاجری دو دشمن انقلاب اسلامی در دوره کنونی را آمریکا به عنوان دشمن بیرونی و خطر نفوذ تفکر افراطی در داخل کشور خواند و گفت: استمرار انقلابی گری واقعی و اتحاد درونی، ما را برای غلبه بر دشمن بیرونی یاری می کند و در عین حال هرگونه غفلت از دشمن درونی به ما ضربه خواهد زد.
بازمانده فاجعه هفتم تیر با یادآوری جملات حضرت امام خمینی در مورد شهید بهشتی گفت: به تعبیر امام راحل(ره) شهید بهشتی یک ملت بود و به تنهائی با پارسایی، کوشش بسیار، تدبیر تفکر و پاکدامنی راهگشای مشکلات بود.
وی تأکید کرد: اگر افراد شایسته و شایسته گزین همانند شهید بزرگوار آیت الله بهشتی متکفل اوضاع در کشور نباشند و افراد متصف به چهار ویژگی توصیف شده در نامه امام علی علیه السلام امور را در دست نداشته باشند، مسیر رشد و حرکت رو به کمال انقلاب اسلامی با دشواری و موانع روبرو خواهد شد.
شهیدان علی محمد مجیدی، غلامعلی معتمدی و حبیب الله مالکی از مدیران وزارت کشور در فاجعه هفتم تیر سال ۱۳۶۰ در محل حزب جمهوری اسلامی در تهران به شهادت رسیدند.