دبیر‌کل مجمع جهانی تقریب اسلامی اظهار داشت: امنیت و آرامش دو شاخص مهم و اساسی پیشرفت و توسعه همه‌جانبه است که باید در سایه برنامه‌ریزی و نظارت در جوامع اسلامی به بهترین شکل نمود یابد.

به گزارش خبرگزاری موج، آیت الله محسن اراکی دبیر‌کل مجمع جهانی تقریب شامگاه شنبه در حاشیه بازدید از طرح نوسازی بیمارستان ولیعصر(عج) اراک طی سخنانی با بیان اینکه امنیت و آرامش دو شاخص مهم و اساسی پیشرفت و توسعه همه جانبه است، گفت: این دو شاخص اساسی پیشرفت و رشد اقتصادی، علمی و توسعه یافتگی جوامع را فراهم می‌کند.

وی افزود: سلامت کادر درمانی و دارا بودن پزشکان مؤمن و متعهد یکی از ویژگی‌ها و امتیازهای استان مرکزی و شهرستان اراک است که در کنار امنیت و آرامش زمینه توسعه اقتصادی، علمی و صنعتی این استان را فراهم کرده است.

نماینده مردم استان مرکزی در مجلس خبرگان رهبری برخورد مناسب همراه با ادب را از دیگر ویژگی‌های کادر سلامت استان مرکزی بیان کرد و افزود: برخورد مناسب با افراد در محیط‌های درمانی احساس اعتماد و آرامش در بیماران را افزایش داده و روند بهبود آنان را تسریع می‌بخشد.

آیت الله اراکی، افزایش حضور خیران سلامت در حوزه درمان را از نیازهای مهم بخش سلامت عنوان کرد و افزود: حضور خیران سلامت و مشارکت مردمی در کنار بخش‌های دولتی تأثیر بسزایی در کاهش کمبودها، تجهیز امکانات و بهبود ارائه خدمات درمانی به بیماران دارد.

وی افزود: استان مرکزی از استان‌های خیر‌پرور در سطح کشور است که وجود موقوفه‌های فراوان و بهره‌گیری دانش‌آموختگان از مزایای مالی این مکان‌ها گواه این مهم است که می‌توان با فعال‌سازی آنان در حوزه سلامت، کمبودها و نیازهای این بخش را نیز تأمین کرد.

دبیر‌کل مجمع جهانی تقریب مشارکت و همکاری دولت و مردم را اساس جامعه موفق و توسعه یافته دانست و افزود: مسوولان زمانی می‌توانند در انجام فعالیت‌ها موفق باشند که جامعه و مردم با آن کمال همکاری و همراهی را داشته و در انجام فعالیت‌ها یار و یاور یکدیگر باشند.

آیت الله اراکی در بخش دیگری از سخنان خود تشویق و قدردانی از مدیران موفق را مصداق بارز امر به معروف عنوان کرد و گفت: تشویق و تقدیر از افرادی که در انجام فعالیت‌ها تلاش می‌کنند روحیه خدمت به جامعه و تلاش صادقانه در آن ها افزایش داده و جامعه را به سمت ارزش‌های متعالی هدایت می‌کند.

وی افزود: ایران اسلامی از ظرفیت‌های مناسبی در بخش‌های مختلف برخوردار است که با مدیریت مناسب این ظرفیت‌ها، نتیجه خوبی را در همه بخش‌ها برای کشور و مردم به همراه دارد.