امام‌جمعه موقت بندرعباس گفت: آمریکایی‌ها بدانند که ملت ایران اجازه تحقیر را به آنان نخواهد داد و اگر بخواهند از این روش برای تعدی به ملت ایران و مرزهای کشورمان استفاده کنند، ملت ایران خواب را از چشمان آنان در کاخ سفید خواهد گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج، امام‌جمعه موقت بندرعباس گفت: اگر بخواهد برجام را دست‌مایه تعدی به ملت ایران و مرزهای کشور قرار دهد، خواب را از چشمان آنان در کاخ سفید خواهیم گرفت.

 حجت‌الاسلام محمدحسن فروزان‌نژاد ظهر امروز در جمع نمازگزاران بندرعباسی اظهار کرد: آمریکایی‌ها چند ماهی است که به دنبال خروج از برجام و بیان اظهاراتی گستاخانه علیه ملت ایران هستند و تکرار موضوع خروج از برجام به دنبال تحقیر ملت ایران‌اند اما بدانند که ملت ایران اجازه تحقیر را به آنان نخواهد داد و اگر بخواهند از این روش برای تعدی به ملت ایران و مرزهای کشورمان استفاده کنند، ملت ایران خواب را از چشمان آنان در کاخ سفید خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه برجام یک سند بین‌المللی است و هدف آمریکا از تحرکات و حرف‌های جدید، محدود کردن ملت ایران است، اضافه کرد: حرف‌هایی که سردمداران آمریکا درباره برجام می‌زنند از سوی مردم آمریکا نیز قابل‌پذیرش نیست و حکومت خود را سرزنش می‌کنند.

امام‌جمعه موقت بندرعباس با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها باید بدانند که خالقان حماسه بزرگ 16 مهر 66 و خالقان حماسه‌های بزرگ دفاع مقدس همچنان در این کشور زنده‌اند و راهشان پر راهرو است، افزود: ملتی که برای او شهادت افتخار بشمار می‌رود، هرگز سر تعظیم و تسلیم در برابر دشمنان خم نخواهد کرد.

حجت‌الاسلام فروزان‌نژاد بندرعباس با بیان اینکه استعمارگران هیچ‌گاه دست از خوی شیطانی خود علیه ملت‌ها بر نخواهند داشت، اضافه کرد: تاریخ ملت ایران مملو از قهرمانان و دلیرمردانی است که برای استقلال و عزت این کشور همیشه استوارانه ایستادند و اجازه ندادند که دشمنان بر این آب‌وخاک نگاه سوئی داشته باشند و این روحیه همچنان در ملت ایران جریان دارد.

وی دشمن‌شناسی را یکی از ضرورت‌های جامعه اسلامی و مردم دانست و با اشاره به اینکه شیطان و نفس اماره دشمن بزرگی است که ممکن است در پوشش‌های مختلف، حتی اعمال نیک و عبادت انسان را بی‌نتیجه کند، خاطرنشان کرد: شایعه‌پردازی یکی دیگر از کارهای دشمنان برای ایجاد بدبینی و تفرقه در جامعه بوده مردم نباید این شایعه‌ها را باور کنند بلکه باید از ترویج آن‌ها خودداری کنند.

خطیب جمعه بندرعباس ضمن گرامیداشت هفته ناجا، عنوان کرد: در سایه امنیت موجود در کشور شاهد برگزاری منسجم و باشکوه برنامه‌های عزاداری حسینی در سراسر هرمزگان و سراسر ایران اسلامی بودیم و امیدارم که خداوند متعال نذورات و عزاداری‌های این روزها را بپذیرد و توشه آخرت ما قرار دهد.

خطیب جمعه بندرعباس همچنین به در پیش بودن روز جهانی کودک اشاره کرد و افزود: آموزش‌وپرورش به‌خصوص از سنین ابتدایی در کودکان اهمیت فراوانی دارد و بسیار مهم است که موضوعات و مسائلی را به فرزندان خودمان بیاموزیم که در آینده از یاران انقلاب اسلامی باشند و برای عزت و پیشرفت کشور یک امتیاز بشمار روند.

حجت‌الاسلام فروزان‌نژاد با تأکید بر اینکه برپاداشتن نماز در هر شرایطی یک اولویت برای مسلمان واقعی است، ابراز کرد: با نگاهی دقیق به واقعه عاشورا می‌بینیم که امام حسین (ع) و یاران ایشان در اوج سختی و محاصره دشمنان و گرما و بی‌آبی و تشنگی، امربه‌معروف و اقامه نماز اول وقت را فراموش نکردند و آن را به‌عنوان یک فریضه الهی به‌جای آوردند و ما نیز باید با توجه به اهمیت این موضوع در اسلام، آن را به فرزندان خود نیز بیاموزیم.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج