سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه اظهارات اخیر محمدجواد کریمی قدوسی را ادعایی بی‌پایه و اساس، بی‌ربط، کذب محض و قولی غلط دانست.

به گزارش خبرگزاری موج، بهرام قاسمی اظهار داشت: سخنان منتشر شده در یکی از رسانه‌های کشور به نقل از آقای کریمی قدوسی، نماینده محترم مجلس شورای اسلامی مبنی بر حضور فرد دستگیر شده در هیات همراه وزیر محترم امور خارجه در سفر اخیر به کشور ترکیه ادعایی بی‌پایه و اساس، بی‌ربط، کذب محض و قولی غلط است.

وی افزود: چگونه ممکن است آقای قدوسی که نمایندگی مردم محترم و صادق مشهد مقدس را در مجلس محترم شورای اسلامی برعهده دارند، در عصر ارتباطات گسترده که دسترسی به اطلاعات صحیح پیرامون یک سفر سیاسی بسیار سهل و آسان است به خود اجازه می‌دهد مطالبی غلط را عجولانه و بدون هیچ‌گونه بررسی اولیه بیان کند. بی‌شک علل و انگیزه‌های آشکار و نهان اظهار چنین سخنان بی‌اصل و اساسی کاملا واضح و روشن است.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: وزارت امور خارجه با مدنظر قرار دادن مصالح و منافع ملی جمهوری اسلامی ایران قصد ورود به اینگونه دروغ‌‌پردازی‌های واهی و بازی‌های سیاسی ناصواب را ندارد و تاکید می‌کند که عده‌ای معدود نباید منافع و امنیت ملی را قربانی اهداف و اغراض زودگذر جناحی و شخصی خود کنند.