رییس مجلس مالزی در دیدار با علی لاریجانی همتای ایرانی خود بر نقش بالای جمهوری اسلامی در تامین امنیت منطقه ای تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی شامگاه امروز(سه شنبه ۲ شهریورماه) با رییس مجلس نمایندگان مالزی دیدار و گفتگو کرد.

وی در نشست خبری خود بعد از این دیدار ضمن خیرمقدم به رییس مجلس مالزی و هیات همراه. گفت: مالزی کشوری مهم بین کشورهای اسلامی است و ملت ایران اهمیت زیادی برای این کشور قائلند.

رییس مجلس افزود: مجلس شورای اسلامی روابط دوستانه ای با پارلمان مالزی دارد و در مذاکرات امروز با «حاج مولیا» رییس پارلمان نمایندگان این کشور درباره گسترش روابط پارلمانی و اقتصادی در بخش های مختلف صحبت کردیم.

لاریجانی خاطرنشان کرد: در دیدار امروز دو طرف بر تعمیق روابط اقتصادی و همکاری‌های تجاری و امنیتی تاکید داشتند و پیشنهادات خوبی از سوی طرف مالزیایی برای حضور شرکت‌های موفق مالزیایی در ایران مطرح شد. همچنین روابط فرهنگی و تجاری طرفین نیز مورد تاکید قرار گرفت.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به خطر جریان‌های تروریستی برای جهان اسلام گفت: امروز مساله جریان‌های تروریستی که امنیت جهان اسلام را به مخاطره‌ انداخته‌اند از مسائل مهم کشور است که در این زمینه نیز صحبت‌های مهمی با رئیس مجلس نمایندگان مالزی مطرح شد و امیدواریم جمیع صحبت‌های انجام شده بتواند نقش مطلوبی در ادامه روابط اقتصادی فرهنگی، سیاسی و امنیتی ایران و مالزی ایفا کرده و فصل جدیدی در این روابط بیافریند.

به گزارش خبرگزاری موج، در ادامه این نشست امین حاج مولیا رئیس مجلس نمایندگان مالزی نیز با تاکید بر نقش جمهوری اسلامی ایران در جهان اسلام اظهار کرد: ‌ از استقبال گرم جمهوری اسلامی ایران از هیات مالزیایی صمیمانه سپاسگذاریم و امیدواریم بتوانیم روابط خوب و سازنده خود را با ایران ادامه دهیم.

وی با بیان اینکه ایران در برقراری امنیت منطقه ای نقش قابل ملاحظه ای دارد، افزود: موضوعات امنیتی و اقتصادی و همکاری شرکت‌های ایرانی و مالزیایی اصلی‌ترین موضوع مذاکرات امروز بود که امیدواریم با شناخت کاملی که نسبت به ایران داریم این مناسبات بیش از گذشته تقویت شود.

رئیس مجلس نمایندگان مالزی تصریح کرد: ما بسیار خوشحالیم که دولت جدید جمهوری اسلامی ایران با نگاهی مطلوب به مسائل دنیا و موضوعات اقتصادی در حال فعالیت است و امیدواریم با همکاری دولت ایران بتوانیم فضای مناسبی در جهت همکاری‌های اقتصادی بین دو طرف ایجاد کنیم.