اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان خطاب به رئیس رسانه ملی نوشت: ‌ زمانی را برای حضور نمایندگان مجلس و مطلعین از جزئیات قراردادهای نفتی در صدا و سیما اختصاص دهید تا نسبت به شفاف سازی پشت پرده قراردادهای نفتی اقدامات لازم انجام گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج، اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در نامه‌ای به عبدالعلی علی‌عسگری رئیس صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران نوشت: زمانی را برای حضور نمایندگان مجلس و مطلعین از جزئیات قراردادهای نفتی در صدا و سیما اختصاص دهید تا نسبت به شفاف سازی پشت پرده قراردادهای نفتی اقدامات لازم انجام گیرد.

در ابتدای این نامه آمده است: با دل‌هایی پر از دغدغه و بر مبنای روحیه انقلابی‌گری و مطالبه‌گری جامعه دانشجویی کشور٬ دقایقی از وقت گرانبهای حضرت عالی را به قرائت مطالبی دعوت می‌کنیم که امروز نه تنها به عنوان مطالبه دانشجویان تشکل جامعه اسلامی دانشجویان - به عنوان بزرگترین تشکل دانشجویی کشور - محسوب می‌شود ٬بلکه به عنوان مطالبه نسل امروز و آینده کشورمان، ذهن بسیاری از مردم این سرزمین را به خود مشغول ساخته است.

در ادامه تاکید شد: بدون شک استحضار دارید که مدتی است در عرصه سیاسی کشور و پس از امضای برخی قراردادها توسط دولت محترم که روز به روز از جوانب و اجرای برخی از تعهدات طرفین برخی از این قراردادها٬ خبرهای خوبی به گوش نمی‌‌رسد٬مبحثبسیار مهمی در حال بررسی است که گرچه با عنوان «قراردادهای نفتی» خیلی از ذهن‌ها را به سوی وزارت نفت می‌کشاند؛ اما بدون شک هرگونه خسارت به کشور از سوی وزارتی که مسئولین آن سابقه کرسنت‌ها را با خود به یدک می‌کشند ٬آینده و پیشرفت تمام ملّت را تحت‌الشعاع خود قرار خواهد داد.

این اتحادیه دانشجوی ادامه داد: عدم شفافیت در قراردادهایی اینچنینی و نامحرم شناخته شدن مردم، باعثمی‌شود تا کرسنت‌ها و برجام‌ها دوباره تکرار شده و در این میان کسی جز مردم شریف ایران اسلامی متضرر نخواهد شد. «قراردادهایی نفتی» که دوباره زمزمه کرسنت دوم از آن به گوش می‌رسد جزو مطالباتی است که باید در مورد آن شفافیت به عمل آید تا مردم بدانند در پشت پرده قراردادهای نفتی جدید چه می‌گذرد و چه دلیلی دارد که وزارت نفت می‌خواهد تا مجلس و مردم را از این قراردادهای نفتی دور نگه دارد؟

در ادامه خطاب به رئیس سازمان صدا و سیما آمده است: ‌ بدین وسیله از حضرت عالی تقاضا می‌شود؛ با توجه به اهمیت شفاف سازی در رابطه با پرونده قردادهای نفتی، زمانی را برای حضور نمایندگان مجلس و مطلعین از جزئیات این قراردادها در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران اختصاص دهید تا نسبت به شفاف سازی پشت پرده قراردادهای نفتی اقدامات لازم انجام گیرد تا کرسنت برای بار دوم تکرار نشود. پیشاپیش ضمن آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای جناب عالی و همکاران پرتلاش‌تان٬از پذیرش تقاضای این جمع کمال تقدیر و تشکر را اعلام می‌داریم.