۱۸ تشکل و کانون خط امام(ره) دانشگاه‌های کشور طی نامه‌ای خطاب به سیدحسن خمینی خواستار پاسخی قاطع، مستدل و شایسته از موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) درباره صوت منتشر شده اخیر منتظری شدند.

به گزارش خبرگزاری موج، ۱۸ تشکل و کانون خط امام(ره) دانشگاه‌های سراسر کشور در نامه‌ای خطاب به سیدحسن خمینی درباره صوت منتشر شده اخیر منتظری، خواستار پاسخی قاطع، مستدل و شایسته موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) در این خصوص شدند.

در ابتدای این نامه خطاب به سیدحسن خمینی آمده است: همانطور که می‌دانید چند روزی است از انتشار صوت جلسه آقای منتظری با برخی مسوولین، اقدام اسلامی و انقلابی اعدام منافقین در سال ۶۷ می‌گذرد. هر چند انتشار این صوت پس از جلسه منافقین در پاریس با حضور شاهزاده عربستانی و نیز پس از دیدار محمود عباس با سرکرده گروهک منافقین خود محل تأمل است؛ اما محتوای صوت منتشر شده نیز حائز اهمیت بوده و شایسته بود که بیت امام راحل(ره) و جنابعالی به عنوان رئیس مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) در دفاع از حریم فقه و فقاهت و نیز دفاع از حریم ولایت فقیه و آن پیر فرزانه و همچنین پدر بزرگوار و گرامیتان موضع رسمی قاطعی می‌گرفتید تا امید منافقین و خائنان و معاندان امام و انقلاب از شما به کلی قطع شود و خیال خام در سر نپرورانند.

در ادامه این نامه تاکید شد: آنطور که در رسانه‌ها منتشر شده اخیرا پس از اظهارات شما عروس آقای منتظری خطاب به شما در نامه‌ای گفته: «ﺍﺯ ﺑﺮﺍﺩﺭ ﺑﺰﺭﮔﻮﺍﺭﻡ ﺣﺴﻦ‌ﺁﻗﺎ ﺧﻤﯿﻨﯽ ﺍﻧﺘﻈﺎﺭ ﺩﺍﺭﻡ ﺑﻪ ﺟﺎﯼ ﺟﺒﻬﻪ ﮔﯿﺮﯼ ﻭ ﺗﮑﺬﯾﺐ ﻭ ﻫﻤﺴﻮﯾﯽ ﺑﺎ ﺍﻓﺮﺍﺩﯼ ﭼﻮﻥ ﺣﺴﯿﻦ ﺷﺮﯾﻌﺘﻤﺪﺍﺭﯼ، ﺑﺎ ﻣﺮﻭﺭ ﺑﺮ ﺗﺎﺭﯾﺦ ﺟﺪّ ﺑﺰﺭﮔﻮﺍﺭﺗﺎﻥ، ﺍﺷﺘﺒﺎﻫﺎﺕ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺩﯾﮕﺮ ﻣﻮﺍﺭﺩ ﺟﺪﺍ ﮐﻨﻨﺪ»، این حرف و آن صوت سراسر توهین منتشر شده و نیز همسویی فتنه انگیزان سال ۸۸ از جمله آقای تاج‌زاده با منافقین و همراهی با مظلوم نمایی آنان در پی انتشار این فایل صوتی و هجم تبلیغات سوء علیه امام عزیز، به خوبی نشان می‌دهد که عده‌ای همچون اواسط دهه ۷۰ باز قصد آن دارند که با هجمه به امام بزرگوار ما، آن آفتاب درخشان و اندیشه‌هایش را با گرد و غبار توهین و شبهه و تهمت به خیال باطل خود به موزه تاریخ روانه کنند.

در قسمت دیگری از این نامه تاکید شد: البته آنچه در این میان مایه تأسف فراوان است این است که این بار هجمه توهین‌ها و لجن پراکنی‌ها به سبب سخنان یکی از شاگردان نزدیک ایشان که از قضا دستش از دنیا نیز کوتاه گشته آغاز شده و در دفاع از افرادی شکل گرفته که به راستی در دهه ۶۰ در فضای جامعه ایران همچون داعشی های امروز به قتل و غارت جان و مال و ناموس مردم عادی مسلمان اقدام کرده اند و بخش بزرگی از بدنه سیاسی و مدیریتی انقلابی را با ترورهای خود به شهادت رسانده اند.

در ادامه آمده است: بیشک روسیاهی تاریخی برای آن خونخواران و سفّاکانی است که در فاصله اوایل سال ۶۰ تا به امروز دستشان به خون ۱۷ هزار ایرانی مسلمان بیگناه آلوده است. خونخوارانی که در خیانت به مردم و کشور تا همراهی و همکاری با صدام و رژیم خونریز بعثعراق پیش رفتند و بیشرمی را بدانجا رساندند که به مرزهای ایران سرافراز حمله نظامی کردند.

این تشکل‌های دانشجویی ادامه دادند: سلام خداوند بر بزرگ معمار انقلاب اسلامی که پس از سال‌ها صبر و تحمل خیانت‌ها و جنایت‌ها و توبه‌های دروغین منافقین و پس از سال‌ها رفتار با رأفت و مهربانی نهایتا و پس از حمله نظامی گسترده منافقین و شورش‌های هواداران آن‌ها در زندان‌ها و … برای تأمین امنیت ایران اسلامی و به حسب حکم قرآن و فقه اسلامی آن دستور تاریخی را با ملاحظات خاص خود صادر کرد.

در ادامه تاکید شد: امروز ما و نسل جدید از فضای رعب و وحشت آن روزهای دهه ۶۰ هیچ اطلاعی نداریم. فضایی که در کوچه و خیابان و در ملأ عام در مقابل چشم زن و کودک و پیر و جوان، فردی عادی تنها به جرم داشتن ریش و یا نسبت فامیلی با یک پاسدار و بسیجی که در مرزهای کشور در حال دفاع از میهن بود، توسط عده‌ای منافق کوردل به شهادت می‌رسید. اما آنچه که تصاویر و نوشته‌ها و اسناد مانده از فجایع صورت گرفته توسط منافقین در آن روزگار به ما نشان می‌دهد، بسیار شبیه آن چیزی است که امروز داعش در کشورهای عراق و سوریه در حال ارتکاب آن هاست.

این تشکل‌های دانشجویی در ادامه تصریح کردند: آنچه که ما را بر آن داشت تا این نامه را بنویسیم. ضرورت انکار ناپذیر این مهم است که جنابعالی به عنوان نوه بنیانگذار انقلاب اسلامی و فرزند یادگار امام راحل و نیز به عنوان ریاست موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) به سخنان گفته شده در فایل صوتی منتشر شده پاسخی قاطع، مستدل و شایسته دهید و با همراهان و حامیان این گروهک تروریستی مرزبندی روشن و مشخصی داشته باشید. تا زین پس حامی منافقین و چهره محکوم فتنه مورد توجه و تفقّد بیت امام بزرگوار قرار نگیرد و منتسبین بیت حامی منافقین جنایتکار، شما را «برادر بزرگوار» خود ندانند. مطمئن باشید که اعلام موضع قاطع جنابعالی در برابر توهین کنندگان به ساحت رهبر فقید انقلاب اسلامی و دفاع صریح از قول و فعل فقهی و مستدل حضرت امام(ره) موجب شادی دل‌های مردم دوستدار امام و انقلاب خواهد بود و بی شک موجب قطع طمع و ناامیدی معاندان امام و انقلاب اسلامی از جنابعالی می‌گردد.

در خاتمه تاکید شد: در پایان لازم می‌دانیم که متذکر شویم شرط حضور و بقای سیاسی چهره ها و شخصیت ها در افق سیاسی ایران اسلامی به طور قطع و یقین ماندن و استقامت ورزیدن در خط امام(ره) خواهد بود. دوام توفیقات جنابعالی را در دفاع و حمایت از حریم امام(ره) و انقلاب اسلامی از خداوند منان خواستاریم.

والسلام علی من التّبع الهدی

کانون خط امام(ره) دانشگاه تهران

کانون خط امام(ره) دانشگاه علم و صنعت

تشکل خط امام(ره) دانشگاه علوم پزشکی قم

کانون خط امام(ره) دانشگاه تبریز

کانون خط امام(ره) دانشگاه فردوسی مشهد

کانون خط امام(ره) دانشگاه اصفهان

کانون خط امام(ره) دانشگاه علوم پزشکی شیراز

کانون خط امام(ره) دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

کانون خط امام(ره) دانشگاه سیستان و بلوچستان

کانون خط امام(ره) دانشگاه بوعلی سینا همدان

کانون خط امام(ره) دانشگاه اراک

کانون خط امام(ره) دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) قزوین

کانون خط امام(ره) دانشگاه نوشیروانی بابل

کانون خط امام(ره) دانشگاه صنعت هواپیمایی

کانون خط امام(ره) دانشگاه بهزیستی تهران

کانون خط امام(ره) دانشگاه فرهنگیان سمنان پردیس شهید رجایی

کانون خط امام(ره) دانشگاه فرهنگیان قزوین پردیس بنت الهدی

کانون خط امام(ره) دانشگاه فرهنگیان اصفهان پردیس شهید باهنر