وزیر خارجه کشورمان در نشست خبری با همتای ترک خود با تبریک مقاومت مردم در مقابل کودتای نافرجام گفت: این برای مردم خاورمیانه یک افتخار است.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان در نشست خبری با مولود چاووش اوغلو همتای ترک خود با تبریک مقاومت مردم در مقابل کودتای نافرجام گفت: این برای مردم خاورمیانه یک افتخار است.

وی با اشاره به تلاش برای رفع موانع برای گسترش روابط گفت: نیازمند همکاری‌های بیشتر هستیم. نیازمند رایزنی‌های بیشتر برای این موانع هستیم. با توجه به توانمندی‌هایی که وجود دارد باید این حقیقت را مد نظر داشت که حوزه‌های مختلفی برای همکاری دو کشور وجود دارد. ظریف یادآور شد: ایران آماده است که هر گونه همکاری را برای از سر گیری تورهای مسافرتی دنبال کند. وی با بیان اینکه عرصه‌های همکاری در حوزه‌های برق، گاز، انرژی و همکاری در زمینه گردشگری با رفع برخی موانع گسترش خواهد یافت، اضافه کرد: برای مبارزه مشترک با تروریسم، افراط گرایی و فرقه گرایی نظر و هدف مشترک داریم. وزیر خارجه کشورمان افزود: در برخی مسائل اختلاف نظر داریم اما بر وحدت ارضی سوریه و اینکه باید با داعش وجبهه النصره و دیگر تروریستها برخورد شود دیدگاه مشترک داریم. همچنین از نزدیکی روابط میان ترکیه و روسیه استقبال می‌کنیم.