وزیر امور خارجه کشورمان در اسلو با همتای آمریکایی خود دیدار و در خصوص پیگیری تعهدات واشنگتن در برجام به گفت‌وگو نشست.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان و جان کری وزیر امور خارجه آمریکا دقایقی قبل در شهر اسلو پایتخت نروژ با یکدیگر دیدار کردند.

قرار بود این دیدار ساعت ۱۱:۳۰ به وقت تهران آغاز شود که با قدری تاخیر شروع شد.

ظریف پیش از این در بدو ورود به اسلو در گفت‌وگویی اعلام کرده بود که روز چهارشنبه در ادامه ملاقات‌ها در حاشیه اسلو فروم گفت‌وگویی با کری وزیر خارجه آمریکا درباره پیگیری تعهدات آمریکا در برجام خواهد داشت.

ظریف همچنین روز گذشته در حاشیه اسلو فروم ۲۰۱۶ با فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار و گفت‌وگو کرد.

در دیدار ظریف و موگرینی در خصوص مسائل مربوط به اجرای برجام و روابط ایران و اتحادیه بر اساس نتایج دیدار اخیر موگرینی از ایران و همچنین تحولات سوریه گفت‌وگو و رایزنی شد.

سید عباس عراقچی و مجید تخت‌روانچی معاونان وزیر خارجه کشورمان نیز روز گذشته در اسلو دو دور رایزنی با هلگا اشمیت معاون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا داشتند و در خصوص برجام و رفع موانع مبادلات بانکی به گفت‌وگو پرداختند.

ظریف و کری اردیبهشت نیز در وین و در حاشیه نشست موسوم به گروه تماس سوریه با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کرده بودند.

همچنین وزیر خارجه ایران و آمریکا در ۳۱ فروردین نیز در مقر سازمان ملل و در حاشیه مراسم امضای موافقتنامه تغییرات آب و هوایی دو بار با یکدیگر دیدار داشتند و در خصوص رفع موانع مبادلات بانکی به رایزنی پرداختند.

وزیر خارجه کشورمان که بامداد دوشنبه ۲۴ خرداد به منظور رایزنی با همتای نروژی خود و شرکت در اسلو فروم ۲۰۱۶ وارد اسلو شد و در این دو روز رایزنی‌هایی را با مقامات نروژی در خصوص مناسبات دوجانبه داشت. رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان بعدازظهر امروز نیز اسلو را به منظور دیداری چند ساعته با همتای آلمانی خود به مقصد برلین ترک خواهد کرد.