عضو هیات علمی جامعه المصطفی العالمیه گفت: جلوگیری از تشکیل اسرائیل بزرگ مهمترین تاثیر و دست آورد برپایی راهپیمایی روز قدس طی ۳۷ سال گذشته بوده است.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت الاسلام و المسلمین ناصر رفیعی عصر پنجشنبه در ادامه تفسیره سوره نور در حرم حضرت معصومه(س) در قم با تاکید بر ضرورت حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس، اظهار داشت: برخی می گویند مگر با شرکت در این راهپیمایی رژیم صهیونیستی نابود می شود، ولی بحثنابودی اسرائیل بحثدیگری است، و مهمترین اثر این راهپیمایی های انجام شده تاکنون باقی ماندن نام فلسطین است.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به ناکامی رژیم غاصب صهیونیستی در تصرف بیشتر سرزمین های اسلامی و حذف کامل آنها از جغرافیای زمین، خاطر نشان کرد: اگر پیروزی انقلاب اسلامی و به تبع آن ابتکار امام راحل در نامگذاری روز قدس نبود، و اسرائیل همان قدرت و اقتدار پیش از پیروزی انقلاب خود را می داشت، الان هیچ اثری از فلسطین و لبنان و سوریه نبود و نام بیشتر مناطق خاورمیانه اسرائیل بود. وی در پاسخ به برخی ها که مدام دم از نتیجه بخش نبودن راهپیمایی های روز قدس می زنند، افزود: بالاخره یک نوار غزه و کرانه باختری رود اردن را در اختیار فلسطین قرار دادند، و در سازمان ملل متحد نیز پرچمی برای آن قائل شدند. رفیعی همچنین افزود: هراس رژیم صهیونیستی از برگزاری تجمع های فلسطینیان در روز جهانی قدس و تعطیلی و بستن درب های مسجد الاقصی در چند روز مانده به این روز از برکت های این راهپیمایی ها محسوب می شود. این استاد حوزه علمیه همچنین با اشاره به تاکید حضرت امام مبنی بر محو شدن اسرائیل از روی کره زمین، خاطر نشان کرد: فلسطین امروز به یکی از نمادهای تقابل عدالت با ظلم تبدیل شده است، لذا خلوت بودن راهپیمایی روز قدس خوشحالی و شاد کامی جبهه کفر را در پی خواهد داشت. حضرت امام(ره) در سال ۵۸ آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان روز جهانی قدس نامگذاری کردند، و از آن سال تاکنون مردم مسلمان ایران و دیگر کشورهای جهان در این روز با هدف برائت از اشغالگران قدس شریف و حمایت از مردم رنجدیده فلسطین اقدام به برگزاری راهپیمایی می کنند.