سفیر آفریقای جنوبی در جمهوری اسلامی ایران ظرفیت‌های استان هرمزگان را کم‌نظیر دانست و عنوان کرد: هرمزگان همانند آفریقای جنوبی دارای مرز آبی و ساحلی زیادی است که می‌توانیم به دلیل این تشابه، تعاملات اقتصادی خوبی را داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری موج،سفیر آفریقای جنوبی در جمهوری اسلامی ایران ظرفیت‌های استان هرمزگان را کم‌نظیر دانست و عنوان کرد: هرمزگان همانند آفریقای جنوبی دارای مرز آبی و ساحلی زیادی است که می‌توانیم به دلیل این تشابه، تعاملات اقتصادی خوبی را داشته باشیم.

منطقه خلیج‌فارس، ویلیام مکس فلمن وایتد صبح امروز در دیدار با معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان بابیان اینکه آفریقای جنوبی می‌تواند از نیروهای متخصص هرمزگان در زمینه‌های صنعتی و دریایی استفاده کند، افزود: نیروهای متخصص این استان با ارائه آموزش به نیروهای ما در زمینه پرورش آبزیان، شیلات و به‌ویژه کشتی‌سازی می‌توانند زمینه تعاملات بیشتر دو کشور را فراهم کنند.

سفیر آفریقای جنوبی در جمهوری اسلامی ایران با اشاره به وجود صنایع فولاد و کشتی‌سازی و همچنین معادن مختلف در هرمزگان، اظهار کرد: علاقه‌مندیم در عرصه‌های اقتصاد دریایی و توسعه صنایع دریایی با توجه به ظرفیت‌های مناسب هرمزگان در این استان همکاری داشته باشیم.

مکس فلمن وایتد بندرعباس را یک کریدور مهم تجاری دانست و عنوان کرد: علاقه‌مندیم قرارداد خواهرخواندگی میان شهر بندرعباس و شهر بندر دوربان آفریقای جنوبی منعقد شود تا بتوانیم در جهت توسعه همکاری‌ها گام برداریم.

وی به تفاوت فصل میان دو کشور ایران و آفریقای جنوبی اشاره کرد و افزود: دو کشور با توجه به تفاوت فصلی در زمینه کشاورزی و شیلات می‌توانند همکاری مناسبی داشته باشند.

سفیر آفریقای جنوبی در جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: کمیسیون مشترک ایران و آفریقای جنوبی در آینده نزدیک در آفریقای جنوبی برگزار می‌شود و علاقه داریم از استان هرمزگان نیز مقاماتی در این کمیسیون حضور یابند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج