مراسم بزرگ افطار کشورهای اسلامی با همکاری مرکز اسلامی کانبرا، دولت استرالیا و سفارتخانه‌های کشورهای اسلامی مقیم از جمله ایران، در میدان اصلی کانبرا برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج، به مناسبت فراسیدن ماه مبارک رمضان و آشنایی بیش‌تر مردم استرالیا با فرهنگ و آداب رمضان، با همکاری مرکز اسلامی کانبرا(Canberra Islamic Center)، دولت استرالیا و سفارتخانه‌های کشورهای اسلامی مقیم از جمله ایران، کویت، امارات، عربستان، اردن، مالزی، برونئی، مراکش و مصر، مراسم باشکوه افطاری در میدان اصلی شهر کانبرا با حضور ۲۵۰۰ نفر از مسلمانان و نمایندگان جوامع غیر اسلامی برگزار شد.

در این مراسم سفارتخانه‌های کشورهای اسلامی هر یک تهیه بخشی از مراسم افطار را تقبل کرده بودند. سفارت جمهوری اسلامی ایران نیز با ارائه غذای سنتی ایرانی، شله زرد و زولبیا و بامیا مشارکت داشت.

در این مراسم هم‌چنین از تلویزیون بزرگ میدان فیلم کوتاهی در خصوص معرفی کشورهای شرکت‌کننده در هنگام افطار پخش شد. هم‌چنین در این مراسم برگزاری بزرگترین افطاری جهان در حرم امام رضا(ع) نیز نمایش داده شد.

خانم «بری وت»(Bery Yvette)، وزیر چندفرهنگی، ورزش، جوانان و سرگرمی قلمرو استرالیا(ACT) در صحبت کوتاهی ضمن تشکر از جامعه اسلامی مقیم برای برگزاری این مراسم تاکید کرد: برگزاری این‌گونه مناسبت‌ها نقش مهمی در کمک به شناخت آداب و فرهنگ‌های مختلف و نزدیکی آنها به یگدیگر دارد.

در این مراسم رئیس انجمن علمای شهر سیدنی نیز گفت: اسلام دین رحمت و دوستی است و خوشحالیم که در فضای دوستانه جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که زمینه اجرای برنامه‌های اسلامی در آن کاملا مهیا است.

کشیش کاتولیک‌های کانبرا نیز از روحیه مسالمت‌آمیز مسلمانان مقیم استرالیا قدردانی کرد.