نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه سمنان با اشاره به افشا شدن ابعاد جدیدتری از حقوق‌های نجومی گفت: دولت جلوی دزدی از بیت‌المال را بگیرد.

به گزارش خبرگزارش موج، آیت‌الله سید محمد شاهچراغی دقایقی پیش در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سمنان که با حضور گسترده مردم سمنان برگزار شد اظهار داشت: غارتگران بیت‌المال باید از مقامشان عزل شوند.

وی با اشاره به اینکه حقوق‌های نامتعارف و نجومی غارت بیت‌المال است افزود: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری که خواسته همه مردم ایران است، استعفای غارتگران بیت‌المال کافی نبوده و اینان باید از مقامشان عزل شوند؛ چراکه کسی که خائن است لیاقت مسئولیت در جمهوری اسلامی را ندارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان بازگرداندن اموال غارت شده به بیت‌المال و جلوگیری از منفذهای بیت‌المال که زمینه غارت آن را فراهم می‌کند را به‌عنوان دومین خواسته مقام معظم رهبری از دولت و دستگاه‌های نظارتی مطرح و تصریح کرد: از قوه قضائیه می‌خواهیم تا غارتگران بیت‌المال را به‌شدت مجازات کند.

آیت‌الله شاهچراغی با اشاره به اینکه حقوق‌های نجومی و غارت بیت‌المال در بدنه دولت مردم را نسبت به مسئولان بی‌اعتماد کرده است خاطرنشان کرد: اگر برخورد قاطع با موضوع حقوق‌های نجومی صورت گیرد؛ اعتماد مردم به مسئولان دوباره بازمی‌گردد؛ در غیر این صورت دیوار بی‌اعتمادی بین مردم و مسئولان بلندتر می‌شود.

وی با بیان اینکه مردم نسبت به این موضوع منتقد بوده و انتقادی را به دولت مطرح می‌کنند خاطرنشان کرد: ملت ایران دراین‌باره جواب صحیح و روشن می‌خواهد و دولت باید پاسخ بدهد که چرا جلوی این موضوع را نگرفت.

خطیب نماز جمعه سمنان با اشاره به کودتای شکست‌خورده ترکیه خاطرنشان کرد: امروز نمی‌توان به‌ زور کودتا و اسلحه بر مردم سلطه یافت؛ بلکه رئیس دولت باید بارأی مردم به حکومت برسد.

آیت‌الله شاهچراغی با اشاره به اینکه این کودتای شکست‌خورده در ترکیه هنوز به اتمام نرسیده و آتش زیر خاکستر است خاطرنشان کرد: اردوغان نیز باید بداند که به وی نیز اشکالاتی وارد است.

وی با ابراز امیدواری به اینکه کودتای ترکیه دوباره تکرار نشود خاطرنشان کرد: اردوغان به مردم سوریه ستم کرد و باید از این کشور عذرخواهی کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه اردوغان در ویرانی خانه‌های سوریه سهیم است گفت: این اردوغان و دولت ترکیه بود که پای داعش را به سوریه باز کرده و به مردم این کشور ستم کرده است.

آیت‌الله شاهچراغی با اشاره به اینکه ترکیه حق همسایگی با ملت سوریه را به‌جای نیاورد تأکید کرد: اردوغان باید همان‌گونه که از روسیه به خاطر سرنگونی جنگنده‌های این کشور عذرخواهی کرد؛ از مردم سوریه نیز معذرت‌خواهی کند.

امام‌جمعه سمنان با اشاره به مشکل افت بسیار شدید فشار آب در برخی از نقاط شهر سمنان خاطرنشان کرد: تبعیض در توزیع آب در مناطق مختلف شهرهای استان سمنان پذیرفتنی نیست.

آیت‌الله شاهچراغی با اشاره به اینکه متأسفانه نحوه توزیع آب در شهر سمنان درست نبوده و این مهم سبب شده است تا برخی از مردم این شهر حتی برای طهارت و وضو نیز آب کافی در اختیار نداشته باشند به قول مساعد مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان مبنی بر رفع مشکل فشار آب در شهر سمنان تا دو روز آینده اشاره و خاطرنشان کرد: امیدواریم که این وعده مانند برخی از وعده‌های مسئولان نا سرانجام نشود.

وی با اشاره به اینکه کشور و استان سمنان با مشکلاتی روبه‌رو است؛ از بیکاری، اشتغال و ازدواج و نیز کمبود آب به‌عنوان برخی از این مشکلات نام برد و تأکید کرد: به فرموده مقام معظم رهبری کلید حل مشکلات کشور اقتصاد مقاومتی است و تعریف و تمجید از کدخدا و رفتن به نزد او و مذاکره مجدد با کدخدا مشکلات مردم را حل نمی‌کند.

حسن روحانی در تبلیغات انتخاباتی خود در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم در روز بیست و سوم اردیبهشت سال ۱۳۹۲ در جمع دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف و نیز در برنامه‌های تبلیغاتی تلویزیونی خود گفته بود که بسیاری از اروپایی‌ها «آقا اجازه» می‌خواهند اما آمریکایی‌ها به‌قول‌معروف «کدخدا» هستند؛ پس اگر با کدخدا ببندیم راحت‌تر هستیم تا اینکه به سراغ یک مقام پایین‌تر برویم.

امام‌جمعه سمنان با اشاره به فرارسیدن پنجم مردادماه، سالروز عملیات غرورآفرین مرصاد به نقش مهم رزمندگان استان سمنان در این عملیات اشاره و آن را بی‌بدیل خواند و تأکید کرد: باید نقش مهم رزمندگان استان سمنان در عملیات مرصاد معرفی شود.

آیت‌الله شاهچراغی با اشاره به اینکه رزمندگان استان سمنان در عملیات مرصاد که در واپسین روزهای دفاع مقدس انجام شد؛ افتخارآفرینی کرده و این افتخارآفرینی تا ابد باقی خواهد ماند خاطرنشان کرد: نقش سرداران بزرگی مانند سردار شهید محمود اخلاقی در این عملیات ستودنی است.

وی بر ضرورت معرفی هرچه بیشتر اهمیت این عملیات در برابر منافقان کوردل در تنگه مرصاد استان کرمانشاه و نقش ارزنده رزمندگان استان سمنان به‌ویژه تیپ ۱۲ قائم آل محمد(عج) استان سمنان با توجه به جمله مقام معظم رهبری درباره نقش آنان در این عملیات مبنی بر اینکه «…آنکه ایستاد تیپ قائم بود…» تأکید کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان با اشاره به فرارسیدن پنجم مردادماه سالروز اقامه نخستین نماز جمعه کشور به امامت آیت‌الله طالقانی اظهار داشت: مسئولان باید در صفوف اول نماز جمعه قرار بگیرند. حضور در نماز جمعه بیعت با نظام و مقام معظم رهبری است و همه افراد در صورت توان باید در این آیین عبادی سیاسی حضور یابند.

وی با اشاره به اینکه حضور نماز جمعه سبب همبستگی بیشتر بین مردم و مسئولان می‌شود عنوان کرد: برنامه‌های متعددی برای هفته گرامیداشت نماز جمعه در استان سمنان تدارک دیده شده است که اجرایی می‌شود.