یکی از شرکت‌های دانش بنیان موفق به تولید سنسور‌هایی شده اند که به بیمار هشدار می‌دهد، پای خود را در چه زاویه‌ای و چگونه حرکت دهد.

به گزارش خبرگزاری موج؛ شرکت های دانش بنیان از اهمیت بسیار زیادی در کشور برخوردار هستند و با اختراعات روزمره جوانان نخبه در این شرکت‌ها و همچنین به واسطه طرح‌های مبتنی بر دانش باعث رشد و پیشرفت کشور می‌شوند.

یکی از این محصولات دستگاه هدایت کننده پای بیمار پس از عمل جراحی است. یکی از شرکت‌های دانش بنیان موفق به تولید دستگاهی شده است که توسط سنسور‌هایی مشخص به بیمار کمک می‌کند که پس از عمل جراحی، تصادف و یا سرطان با دقت بسیار زیاد پای خود را تکان دهد تا از درفتگی پای او جلوگیری شود.

مدیر این شرکت دانش بنیان در گفت و گویی؛ در خصوص عملکرد این دستگاه اظهار کرد: این دستگاه به نوعی هدایت کننده پای بیمار پس از عمل جراحی است. بیماری که در تصادف و یا بر اثر بیماری سرطان قسمتی از عضله‌ پای خود را از دست داده است باید به این نکته توجه داشته باشد که هر حرکت کوچک می‌تواند آسیبی جدی به پای او وارد کند و سبب در رفتگی پایش شود.

وی ادامه داد: اگر بیمار پای خود را بصورت اشتباه حرکت دهد و یا در جای اشتباهی قرار دهد دستگاه سریعا به او خبر می‌دهد و با لزرش پایش او متوجه می‌شود که جهت پای خود را باید تغیر دهد همچنین برنامه را می‌تواند بر روی تلفن همراه خود نصب کند و هشدار را بر روی آن خود ببینید.

مدیر این شرکت دانش بنیان یادآور شد: این سنسور‌ها به بیمار آموزش می‌دهند که چگونه و به دور از هرگونه آسیب بتواند جوراب و یا کفش خود را پا کنند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج