وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: از آنجایی که حوزه سلامت با جان مردم سرو کار دارد، باید کمبود نیروی انسانی برطرف شود و سازمان امور استخدامی نسبت به مجوز اقدام کند.

به گزارش خبرگزاری موج و بنابر اعلام وب‌دا، دکتر سیدحسن هاشمی در پایان سفر سه روز خود به استان کرمانشاه ضمن پربار بودن این سفر گفت: این سفر فرصت مغتنمی بود که در خدمت مسئولان و مردم استان باشم و در کنار آنان پروژه هایی را به بهره برداری برسانیم .

وزیر بهداشت با ابراز خشنودی از محبت مردم این استان نسبت به خدمتگزاران خود، گفت: درخواست های مردم را نیز از نزدیک شنیدم و در حد مقدورات اقدام خواهم کرد .

هاشمی با بیان این که در این استان بعضی از مراکز نیاز به توجه فوری دارند، گفت: کمبود بیمارستان در برخی از شهرهای استان وجود دارد که حتما اقدام می کنیم .

وزیر بهداشت در ادامه به پروژه‌های در دست اقدام اشاره کرد و گفت: این پروژه‌ها نیاز به تزریق منابع جدید، خرید تجهیزات و نوسازی تاسیساتی دارند که ان‌شالله بزودی انجام خواهد شد .

هاشمی از کمبود نیروی انسانی در سطح کشور خبر داد و گفت: بارها گفته ام از آنجایی که حوزه سلامت با جان مردم سرو کار دارد لذا باید نسبت به جذب نیرو اقدام شود و امیدوارم که سازمان امور استخدامی کشور مجوزهای لازم را برای استخدام نیروی انسانی در استان های نیازمند صادر کند .

وی در ادامه افزود: در این راستا نیز باید افراد قراردادی یا تبصره ای تغییر وضعیت پیدا کنند .

وزیر بهداشت گفت: از آنجایی که فشار کاری پرستاران زیاد است و شیفت های طولانی دارند بنابر این نیاز بیشتری به تامین نیروی پرستاری جدید داریم و امیدوارم که مجوزهای لازم داده شود تا هم پرستاران در آرامش باشند و هم مردم احترام بیشتری شوند .

هاشمی در ادامه با بیان این مطلب که شرایط استان از جهت انگیزه و مدیریت عالی است، افزود: البته مشکلی نیز با عنوان عقب ماندگی وجود دارد که گویا ناشی از یک توقف 10 ساله بوده است، اگرچه مسئولان تلاش خود را کرده‌اند ولی باید پذیرفت که کمبودها خودنمایی می‌کند و نیاز به صبوری مردم و امیدواری به آینده دارد .

وزیر بهداشت در پایان گفت: ان‌شاء لله مسئولان بتوانند با همت و کار جهادی نیازها را برطرف سازند و امیدوار به الطاف الهی باشند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج