بعد از محروم شدن پارالمپیک روسیه این کشور قصد دارد به سرعت به دادگاه عالی ورزش اعتراض کند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل ازInside the games، روز گذشته(یکشنبه) کمیته‌ بین‌المللی پارالمپیک(IPC) تایید کرد پارالمپیک روسیه از بازی‌های ریو محروم شده است.

ولادیمیر لونیک، رییس کمیته‌ پارالمپیک روسیه در مصاحبه با TASS تایید کردIPCتمامی ورزشکاران پارالمپیک این کشور را از بازی‌های ریو محروم کرده است و روسیه سریعا به دادگاه عالی ورزش اعتراض خواهد کرد.

لونیک در این‌باره گفت: اگرIPCبخواهد در این فعالیت‌های سیاسی درجه دو شرکت کند حق آن را دارد. از نظر من تصمیم نهایی در این زمینه از سوی مقامات قضایی که دادگاه عالی ورزش است گرفته می‌شود. با کمک وکیل‌مان سریعا به دادگاه عالی ورزش ا عتراض خواهیم کرد. امیدوار هستیم تصمیمی شبیه به المپیک درباره پارالمپیک گرفته شود.

الکساندر ژوکف، رییس کمیته‌ المپیک روسیه نیز این تصمیم را سیاسی دانست. او در این باره گفت: این تصمیم از طرف همان کسی گرفته شده است که می خواستند ما از المپیک نیز محروم شویم. بعد از تصمیمIOCفکر می‌کنم عجیب است نگذاریم ورزشکاران پاک در پارالمپیک شرکت کنند. هر کاری که بتوانم انجام می‌دهم اما در نهایت باید به دادگاه عالی ورزش(CAS) مراجعه کنیم.

سر فیلیپ کاروان، رییسIPCنیز در باره دادن میزبانی ها به روسیه اظهار کرد: روسیه در سال‌های اخیر در میزبانی‌ها موفق بوده است ولی در حال‌ حاضر نمی دانم چگونه می‌توان مسابقات را در روسیه برگزار کرد. روسیه در ورزش بسیار خوب است اما فکر می‌کنم عظمت خود را از دست داده است و باید دو باره آن را به دست آورد. فکر می‌کنم تا زمانی که روسیه اعتماد را برقرار نکند، نمی‌تواند میزبان باشد.