تیم المپیکی تکواندوی ایران برای شرکت در بازیهای المپیک ۲۰۱۶ ریو، ۲۱ مرداد عازم برزیل خواهد شد و حافظ مهدوی داور المپیکی کشورمان ۲۳ مرداد به برزیل می‌رود.

به گزارش خبرگزاری موج، تیم ملی تکواندوی کشورمان با ترکیب فرزان عاشورزاده در وزن ۵۸ - کیلوگرم، مهدی خدابخشی در وزن ۸۰ - کیلوگرم، سجاد مردانی در وزن ۸۰ + کیلوگرم و کیمیا علیزاده در وزن ۵۷ - کیلوگرم و با هدایت بیژن مقانلو بعنوان سرمربی و مهدی بی باک و مهرداد یوسفی بعنوان مربی تیم مردان و مهرو کمرانی بعنوان مربی کیمیا علیزاده در المپیک ۲۰۱۶ ریو به مصاف رقبایش خواهد رفت.

ملی‌پوشان کشورمان برای شرکت در سی و یکمین دوره بازیهای المپیک، پنجشنبه(۲۱ مرداد) ساعت ۵ صبح تهران را به مقصد ابوظبی ترک خواهد کرد و از آنجا ابتدا به سائوپائولو می‌رود و سپس عازم ریو دو ژانیرو، شهر محل برگزاری بازیهای المپیک می‌شود.

هوگوپوشان جوان و پرامید کاروان ورزشی ایران پنجشنبه(۲۱ مرداد) ساعت ۲۰:۳۰ وارد ریو خواهند شد. اما حافظ مهدوی، داور المپیکی تکواندوی کشورمان، شنبه(۲۳ مرداد) ساعت ۵ صبح به قطر می‌رود، سپس راهی سائوپائولو می‌شود و بعد به ریو می‌رود.

مبارزات تکواندوکاران کشورمان از روز چهارشنبه(۲۷ مردادماه) به مدت ۴ روز برگزار خواهد شد که در روز اول بازیها فرزان عاشورزاده نماینده ایران در وزن ۵۸ - کیلوگرم است. روز دوم این رقابت‌ها، پنجشنبه(۲۸ مرداد) کیمیا علیزاده تنها بانوی المپیکی تکواندو در وزن ۵۷ - کیلوگرم رو در روی رقبایش قرار می‌گیرد. در روز سوم، جمعه(۲۹ مرداد) مهدی خدابخشی در وزن ۸۰ - کیلوگرم برروی شیاپ‌چانگ می رود و در آخرین روز این بازیها، سجاد مردانی که برای نخستین بار تکواندوی ایران را در سنگین‌وزن صاحب سهمیه المپیک کرد، شنبه(۳۰ مرداد) به مصاف حریفان المپیکی‌اش خواهد رفت.

هوگوپوشان کشورمان، (جمعه) ۵ شهریور ساعت ۴ صبح وارد ایران می‌شوند.