مهلت کسب سهمیه المپیک در رشته دو و میدانی ۲۱ تیر به پایان می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری موج، مهلت کسب سهمیه المپیک در رشته دو و میدانی دوشنبه ۲۱ تیر به پایان می‌رسد و ملی پوشان ایران آخرین شانس خود را برای کسب سهمیه المپیک یکشنبه ۲۰ تیر امتحان می‌کنند.

مهلت کسب سهمیه المپیک از ۱۱ اردیبهشت سال ۹۴(اول می ۲۰۱۵) آغاز شد و دو و میدانی کاران ایران برای کسب سهمیه المپیک رقابت خود را آغاز کردند.

تیم ملی دو و میدانی ایران تا کنون ۸ سهمیه را به دست آورده است. البته دو سهمیه موسوی و قلعه نویی در پرتاب چکش هنوز از سوی فدراسیون تایید نشده است.

لیلا رجبی در پرتاب وزنه، حسن تفتیان و رضا قاسمی در دوی ۱۰۰ متر و محمد حسین ابارقی در دوی ۲۰۰ متر در جام کازانف سهمیه گرفتند. البته سهمیه ۲۰۰ متر المپیک به دلیل مثبت شدن دوپینگ دو و میدانی کار ایران از دست رفت.

احسان حدادی و محمد جعفر مرادی نیز به دلیل تعدیل رکوردها ورودی گرفتند. حمیدرضا زورآوند، محمود صمیمی و محمد ارزنده سه دو و میدانی کار دیگر ایران هستند که موفق شدند سهمیه بگیرند.

فدراسیون دو و میدانی نیز برای بالابردن تعداد سهمیه‌های المپیک ایران ۲۰ تیر در ورزشگاه آفتاب انقلاب مسابقه جایزه بزرگ را برگزار می‌کند.

رقابت بخش بانوان در رشته های ۱۰۰ متر، ۲۰۰ متر، ۱۰۰ متر بامانع، ۴۰۰ متر بامانع، ۸۰۰ متر، پرش طول، پرش ارتفاع و پرتاب چکش برگزار می‌شود. رشته های ۱۰۰ متر، ۲۰۰ متر، ۴۰۰ متر، ۸۰۰ متر، ۵ هزار متر، پرتاب وزنه، پرتاب دیسک، پرتاب نیزه، پرش طول و پرش ارتفاع نیز ماده هایی ست که در بخش مردان برگزار می‌شود.

محمد صمیمی در پرتاب دیسک، کیوان قبرزاده و محمدرضا وظیفه دوست در پرش ارتفاع از جمله دو و میدانی کارانی هستند که برای کسب سهمیه المپیک تلاش می‌کنند.