فروش پیراهن تیم ملی فوتبال ایسلند به دلیل نتایج و عملکرد خوبی که این کشور در جام ملت‌های اروپا داشته، به طرز چشمگیری افزایش پیدا کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج، شرکت «یونی‌اسپورت»، بزرگترین خرده فروش پوشاک و لوازم فروشی در منطقه اسکاندیناوری در گزارشی اعلام کرد که پیراهن تیم ملی ایسلند، ششمین پیراهنی بوده که در سایت اینترنتی این شرکت بیشترین متقاضی را داشته‌ است.
طبق اعلام یونی‌اسپورت فروش پیراهن تیم ملی ایسلند که به عنوان صدرنشین گروه F صعود کرد و نتایجش تحسین‌برانگیز بوده، در ایام برگزاری یورو ۲۰۱۶ بیش از ۱۸۰۰ درصد افزایش پیدا کرده است. برخلاف تمام پیش‌بینی‌هایی که پیش از یورو صورت گرفته بود، نه پرتغال و نه اتریش، بلکه این ایسلند بوده که به عنوان تیم اول گروه F‌ صعود کرده و در مرحله یک هشتم نهایی باید با تیم ملی انگلیس روبه‌رو شود. این اتفاق آنچنان محبوبیت تیم ملی ایسلند و میزان درخواست برای خرید پیراهن این تیم را افزایش داده که سایت یونی‌اسپورت مجبور شد با انتشار خبری اعلام کند، در انبار این شرکت دیگر پیراهن ایسلند را ندارد. مدیر شرکت یونی‌اسپورت در این خصوص گفت: پیش از آغاز یورو انتظار داشتیم که پیراهن تیم ملی ایسلند فروش خوبی داشته باشد اما فروش این پیراهن به مراتب بیشتر از تحمین‌های اولیه ما بود. پیراهن ایسلند یکی از ۱۰ پیراهن پرفروش ماست و فروش آن تنها از پیراهن تیم‌هایی مانند فرانسه و انگلیس کمتر است. می‌توانستیم تعداد بیشتری از پیراهن‌های ایسلند را بفروشیم اما این کار در حال حاضر مقدور نیست. در فهرست پرفروش‌ترین پیراهن‌های شرکت دانمارکی یونی‌اسپورت، پیش از آغاز یورو ۲۰۱۶، پیراهن تیم ملی آلمان در صدر بود و پس از آن پیراهن فرانسه میزبان در رده دوم قرار داشت. پیراهن اول انگلیس در این رده‌بندی پنجم بود و پیراهن جمهوری چک هم کم طرفدارترین پیراهن.