وزیر ورزش و جوانان گفت: این وزارتخانه تلاش می کند با استفاده از منابع مختلف کاروان پارالمپیک را مورد حمایت مالی قرار دهد تا ورزشکاران جانباز و معلول بدون دغدغه در این مسابقات حضور یابند.

به گزارش خبرگزاری موج، محمود گودرزی روز یکشنبه با حضور در جمع بانوان والیبالیست اعزامی به پانزدهمین دوره بازی های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو در محل فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولان افزود: رئیس فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین در این مدت تلاش کرده است تا با تامین اعتبارات مالی از منابع مختلف تیم را به مرز آمادگی برساند، اما کمیته ملی المپیک بخشی از اعتبارات خود را هنوز در اختیار پارالمپیکی ها قرار نداده است و ما تلاش می کنیم تا از سایر منابع بتوانیم این مشکل را برطرف کنیم.

گودرزی ضمن قدردانی از تلاش ها و زحمات اعضای تیم، کادر فنی و مسئولان فدراسیون اظهار داشت: امیدوارم مزد تلاش ها و زحمت های این عزیزان در یکی دیدار بسیار خوب به ثمر بنشیند و شما بانوان والیبالیست در درجه اول سفیر فرهنگی و انقلاب و سفیران فنی و مهارتی بشمار می روید. وزیر ورزش درباره پاداش موفقیت های پارالمپیکی ها گفت: وزارت ورزش پاداش این ورزشکاران را همانند المپیکی ها، یکسان در نظر گرفته و هیچ تفاوتی بین المپیک و پارالمپیک وجود ندارد. گودرزی همچنین درباره رتبه ۲۵ کاروان ورزشی ایران در المپیک ریو خاطرنشان کرد: امیدوارم در دوره های بعدی با برنامه ریزی دقیق و منسجم تر بتوانیم رتبه ایران را در بازی های المپیک ارتقا دهیم. البته هنوز آسیب شناسی حضور ایران در المپیک ریو انجام نشده که در آینده ای نزدیک این امر اتفاق می افتد. وی درباره لغو مجمع انتخاباتی برخی از فدراسیون های ورزشی گفت: مجامع انتخاباتی تعدادی از فدراسیون ها بعد از بازی های پارالمپیک ریو برگزار می شود. وزیر ورزش درباره عملکرد تکواندو در ریو و اینکه تغییراتی در این فدراسیون اعمال خواهد شد یا خیر؟ توضیح داد: فرایند انتخابات به صورت دموکراتیک است و طبق اساسنامه، وزارت ورزش حق تغییر رئیسان فدراسیون ها را ندارد اما اینکه فدراسیون تکواندو بخواهد در داخل خود تغییراتی اعمال کند، آن دست ما نیست. وی ادامه داد: از عملکرد این رشته در ریو در بخش مردان راضی نیستم و تنها کیمیا علیزاده توانست با کسب نخستین مدال بانوان در تاریخ المپیک ایران کار بزرگی را انجام دهد. این رشته نیز باید آسیب شناسی شود. گودرزی درباره اینکه چرا تاکنون پاسخ استعفای سید ابوالحسن مهدوی رئیس فدراسیون هندبال را نداده، اظهار داشت: باید این موضوع بررسی شود چرا که وی به دلیل بیماری استعفا کرده و براساس آیین نامه سازمان بازرسی کشور بکارگیری بازنشستگان در فدراسیون های ورزشی ممنوع است البته موضوع استعفای مهدوی پس از بررسی اعلام می شود. وی درخصوص پاداش مجتبی عابدینی که در رقابت های شمشیربازی المپیک ریو مقام چهارم را کسب کرد، گفت: از وی نیز بدون تردید قدرذانی می شود و براساس قانون از دیگر ورزشکارانی که عملکرد خوبی در ریو داشتند نیز تجلیل می شود. وزیر ورزش در خصوص اینکه گفته است افتخاری سرپرست باشگاه استقلال حق امضا ندارد، گفت: چنین چیزی نیست چرا که هر شرکتی پس از انتخاب هیات مدیره، مدیرعامل را انتخاب می کند و این موضوع پس از صورت جلسه به امضای مجمع می رسد. پیش از این باشگاه های استقلال و پرسپولیس در اختیار وزارت اقتصاد و دارایی و دادگستری بود اما این دو باشگاه به وزارت ورزش واگذار شده است که موضوع حق امضای سرپرست در مجمع باشگاه رفع ابهام می شود. مهتاب کرامتی بازیگر سینما و تلویزیون از جمله کسانی بود که در تمرینات زنان والیبال نشسته ایران حضور یافته بود. پانزدهمین دوره بازی های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو ۱۷ شهریور به میزبانی برزیل برگزار می شود و کاروان ورزشی اعزامی ایران برای هشتمین بار در این رقابتها حضور می یابد. از ایران ۱۱۱ ورزشکار(۸۸ مرد و ۲۳ زن) به این رقابت ها اعزام می شود.