علی دادگر در سیزدهمین روز از ماه مبارک رمضان و بهار ورزش زورخانه ای از دو زورخانه شهرری و یک زورخانه در تهران بازدید به عمل آورد.

به گزارش خبرگزاری موج،در این بازدید ها که از زورخانه های سرتخت و جوانمرد شهرستان ری و سجادیه بزرگ تهران صورت پذیرفت، علی اسدی دولابی(رییس هیئت استان تهران)، صباغ(رییس هیئت شهرستان ری)، ابوالفضل قنبری(مسوول امور استانهای فدراسیون) و مصطفی محمدی(مشاور و مدیر روابط عمومی فدراسیون)، علی دادگر را همراهی می کردند که وی با پیشکسوتان و قهرمانان این زورخانه ها به گفتگو نشست تا در جریان فعالیت ها، کم و کاستی ها و درخواست های ایشان قرار گیرد.

سرپرست فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای طی سخنانی در این بازدید ها اظهار داشت: زورخانه مسجد دوم ما ایرانی ها و ورزش در آن جز عبادت چیز دیگری را در بر ندارد.

علی دادگر در ادامه افزود: آمیختگی آموزه های اخلاقی و اسلامی با این رشته ورزشی آن را تا جایی با دیگر ورزش ها متمایز نموده است که شروع آن با نام خدا و اشعار پندآمیز و ضرب و نوای حماسی مرشد همراه است.

علی دادگر با اشاره به اینکه از دیگر خصلت های ورزشکاران زورخانه دوری از ریا و تظاهر است که در گود ها موج می زند گفت: هر کس با دیدن وحدت و همدلی میان پیشکسوتان و نوخواسته های در گود که با آن حس زیبا اذکار اهل بیت(ع) به لب آورده و حرکات مزون ورزشی را انجام می دهند به لذتی وصف نا شدنی دست می یابد که نمونه آن در هیچ رشته ورزشی دیده نمی شود.

دادگر در پایان خاطر نشان کرد: هدف اصلی این فدراسیون و دلسوزان توسعه این رشته ملی، تسری بخشیدن مرام و منش پهلوانان زورخانه به خانواده ها و همه اقشار جامعه است که حمایت ویژه همه نهادهای دولتی را می طلبد.