تیم ملی فوتوالی ایران در نخستین دوره مسابقات قهرمانی جهان این رشته و آزمایشی بازی های المپیک در شهر ریودوژانیرو برزیل، ضمن شکست برابر میزبان، مقابل کلمبیا به پیروزی رسید.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از فدراسیون انجمن های ورزشی، رقابت های فوتوالی قهرمانی جهان از یکم تا هشتم شهریور در شهر ریودوژانیرو برزیل برگزار می شود.

در این مسابقات تیم کشورمان ابتدا مقابل تیم قدرتمند برزیل ب با حساب ۱۸ بر ۶ مغلوب شد و سپس با نتیجه ۳ بر صفر از سد کلمبیا گذشت. تیم ملی فوتوالی امشب در سومین دیدار خود رو در روی اتریش قرار می گیرد که در صورت برتری به دور دوم راه خواهد یافت. در این مسابقات ۲۴ تیم در ۶ گروه ۴ تیمی با یکدیگر رقابت خواهند کرد. گروه بندی این رقابت ها به شرح زیر است: گروه ۱: اسپانیا، استرالیا، مالزی، آمریکا گروه ۲: ایتالیا، انگلیس، اروگوئه، رژیم اشغالگر قدس گروه۳: فرانسه، هند، سوییس، کانادا گروه۴: برزیل الف، امارات، هلند، تونس گروه۵: ایران، اتریش، کلمبیا و برزیل ب گروه۶: پاراگوئه، بولیوی، پرتغال، آلمان «جمیل کر» و «ابوذر قربانی» اعضای تیم ملی را تشکیل می دهند و «جعفر حاج صفری» به عنوان مربی و «منصور دمیرچی» نایب رییس انجمن فوتوالی به عنوان مدیر، این تیم را هدایت می کنند. تیم ملی فوتوالی ایران اردیبهشت ماه امسال در رقابت های قهرمانی آسیا در تایلند موفق به کسب مدال نقره شد. فوتوالی رشته ای مانند والیبال ساحلی است، با این تفاوت که در این رشته بازیکنان مجاز به استفاده از پا هستند. هر تیم از دو نفر تشکیل شده و حداکثر فقط می توانند سه ضربه به توپ بزنند و در صورت اصابت توپ با زمین، امتیاز به تیم مقابل داده می شود. سرویس ها هم بایستی از پشت خط عرضی زمین زده شود و سرویس زننده در فوتوالی می تواند ماسه ها را یک جا پشت خط جمع کند و توپ را با ضربه پا از روی تور رد کند.