پرهام مقصودلو در دور دهم رقابت های شطرنج جوانان جهان قهرمان هند را مقتدرانه شکست داد تا در سه دور باقی مانده چشم به سکوی ارزشمند رقابت ها داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری موج، رقابت های شطرنج جوانان جهان در هند با برگزاری دیدارهای دور دهم برگزار شد و پرهام مقصودلو شطرنج باز شماره یک حال حاضر ایران برابر مورالی کارتیکیان قهرمان حال حاضر هند با مهره سیاه به یک پیروزی ارزشمند دست یافت.

مورالی که در دورهای ابتدایی این رقابت ها مسعود مصدق پور را به لطف تنگی زمان شکست داده بود تلاش زیادی کرد تا برابر پرهام با امتیاز میز را ترک کند اما در نهایت شکست خورد تا مقصودلو با ۷ امتیاز در جایگاه سوم(مشترک) جدول قرار بگیرد و چشم به روزهای آتی داشته باشد.

در سایر دیدارها مسعود مصدق پور حریفش را شکست داد و ۶٫۵ امتیازی شد. شاهین لرپری زنگنه برابر حریف به تساوی رسید و ۶ امتیازی شد. آرین غلامی همین نتیجه را گرفت و ۵ امتیازی شد اما خلیل موسوی تنها بازنده ایران در این دور بود و در امتیاز ۵ باقی ماند.

در بخش بانوان نیز مبینا علی نسب که تورنمنت خوبی را سپری می کند با حریف خود مساوی کرد و شش امتیازی شد.

در فاصله سه دور مانده به پایان رقابت ها پرهام مقصودلو با ۷ امتیاز در مکان سوم جدول قرار دارد. مصدق پور با ۶٫۵ امتیاز در مکان هفتم ایستاده است.

شاهین لرپری زنگنه با ۶ امتیاز در مکان دوازدهم و خلیل موسوی و آرین غلامی با امتیاز مشابه ۵ در رده ۳۸ ایستاده اند. در بخش بانوان نیز مبینا علی نسب با ۶ امتیاز جایگاه یازدهمی را به خود اختصاص داده است.