برنامه تیتر اول چهارشنبه ۲۷ مرداد با حضور کاظمیان، دبیر فدراسیون سوارکاری به موضوع پذیرش طرح پیشنهادی ایران از طرف فدراسیون سوارکاری آسیا اختصاص داشت.

به گزارش موج و به نقل از رادیو ورزش؛ طرح ایران برای برگزاری مسابقات پرش با اسب آسیا در رده نوجوانان به تصویب فدراسیون سوارکاری آسیا AEF رسید.

کاظمیان، دبیر فدراسیون سوارکاری در این زمینه توضیح داد: برگزاری مسابقات سوارکاری رده نوجوانان به خاطر مساله جابجایی اسبها، در دنیا زیاد جدی گرفته نمی شود. ازین رو ما در بیست و نهمین اجلاس آسیایی که در اردیبهشت امسال برگزار شد طرح مسابقات قهرمانی پرش با اسب نوجوانان را به فدراسیون سوارکاری آسیا ارائه دادیم. بر اساس این طرح به جای اینکه طبق روال همیشگی هر ۴ سال یکبار مسابقات سوارکاری قهرمانی آسیا در رده بزرگسالان انجام شود؛ هر ساله رقابت های گروه سنی پایه انجام می گیرد. برای معرفی بهتر این طرح امسال یک مسابقه پرش با اسب رده نوجوانان با حضور ۸ کشور در تهران برگزار شد و تیم های شرکت کننده همگی از این رقابت ها راضی بودند.

وی در ادمه گفت: امروز ایمیلی از طرف فدراسیون سوارکاری آسیا به دست ما رسید که در آن موافقت خود را با طرح ما اعلام نمودند.

گفتنی است؛ کشور کره اولین میزبان این رقابت ها خواهد بود و به منظور کاهش هزینه جابجایی اسب، کشور میزبان به صورت قرعه کشی اسب ها را در اختیار کشورهای شرکت کننده قرار می دهد. هدف از برگزاری این رقابت ها آشنایی رده های سنی پایه با میادین بین المللی است.