مدیرکل تأمین اجتماعی مازندران گفت: سازمان تأمین اجتماعی هم‌اکنون ۳۰۰ میلیارد تومان از کارگاه‌ها و ۵۰ میلیارد تومان از دستگاه‌های دولتی طلب‌کار است.

به گزارش خبرگزاری موج، «اصغر محمودی» در نشست خبری به‌مناسبت هفته تأمین اجتماعی در بابلسر، اظهار کرد: یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در مازندران از خدمات تأمین اجتماعی برخوردار هستند.

وی افزود: در مجموع ۶۳۰ هزار بیمه‌شده اصلی و ۱۱۰ هزار مستمری‌بگیر شامل ۲۵۰ هزار خانوار هستند و از خدمات سازمان تأمین اجتماعی بهره‌برداری می‌کنند.

مدیرکل تأمین اجتماعی مازندران خاطرنشان کرد: این استان به‌لحاظ دریافت مستمری‌بگیران رتبه نهم کشور و به‌لحاظ جمعیت تحت‌پوشش رتبه هشتم کشوری را در اختیار دارد.

محمودی با بیان این‌که هم‌اکنون نیروهای ۱۱۰ هزار کارگاه مازندران تحت‌پوشش تأمین اجتماعی هستند، گفت: به‌لحاظ خدمات‌دهی به کارگاه‌ها، مازندران رتبه چهارم کشور را در اختیار دارد.

وی تعداد کارگرانی که تحت‌پوشش این نهاد هستند را ۴۰ هزار نفر اعلام و تصریح کرد: ۳۰ هزار نفر نیز در سایر بخش‌ها از خدمات این نهاد بهره می‌برند.

مدیرکل تأمین اجتماعی مازندران به اقدامات انجام شده برای اجرای طرح الکترونیک در این نهاد در استان اشاره و خاطرنشان کرد: ۹۰ درصد لیست‌های بیمه‌ای به‌صورت الکترونیکی ارائه می‌شود و برای اجرای کامل زیرساخت الکترونیکی در این سازمان ۴ میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده است.

محمودی یادآور شد: با اجرای طرح الکترونیکی دریافت لیست بیمه‌ای، ۱۰۰ هزار مراجعه به سازمان برای دریافت لیست بیمه‌ای کاهش یافت.

وی با اشاره به اجرای طرح کرامت رضوی در تأمین اجتماعی نیز افزود: سهم مازندران از اجرای این طرح در سال‌جاری ۱۵۰۰ نفر است که لیست آن‌ها از طریق کانون اعلام و به مشهد اعزام می‌شود.

مدیرکل تأمین اجتماعی مازندران با اشاره با اقدامات انجام شده برای تحت پوشش قرار دادن بیمه کارگران ساختمانی استان، گفت: پارسال، بیش از ۱۵ هزار سهمیه بیمه‌ای برای کارگران دریافت کردیم.

محمودی با اشاره به میزان معوقات کارگاه‌های استان، یادآور شد: سازمان تأمین اجتماعی هم‌اکنون ۳۰۰ میلیارد تومان از کارگاه‌ها و ۵۰ میلیارد تومان از دستگاه‌های دولتی طلب‌کار است.