رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) ازگشایش ۵۰ «صندوق قرض الحسنه امداد ولایت» کمیته امداد در تمام استان های کشور در روزهای جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، ‌سیدپروز فتاح با اعلام این خبر گفت: در شعبه های این صندوق ها تنها وام قرض الحسنه به مددجویان پرداخت می‌شود.

مدیرکل اموراجرایی وام کمیته امداد با تاکید براینکه پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به نیازمندان از اولویت کاری این نهاد است، گفت: در همین راستا از ابتدای سال ۷۳ تاکنون پرداخت تسهیلات ازطریق دفاترکمیته امداد سراسر کشور درحال انجام است بطوری که بیش از ۷۰۰ مرکز این نهاد ارائه تسهیلات قرض الحسنه به نیازمندان را بر عهده دارند.

علی نورمحمدی با بیان اینکه ارائه تسهیلات قرض الحسنه در قالب وام کارگشایی نیازمندان و اشتغالزایی و خودکفایی به متقاضیان واجد شرایط پرداخت می شود، افزود: تسهیلات قرض الحسنه کارگشایی نیازمندان به مددجویان تحت حمایت و افراد نیازمند برای رفع مشکلاتی از قبیل بدهی، ازدواج، تحصیل، آزادی زندانیان و تامین مسکن ارائه می شود.

وی افزود: سقف تسهیلات قرض الحسنه کارگشایی نیازمندان ۵۰ میلیون ریال با بازپرداخت سه تا پنج سال متغیراست.

وی تسهیلات اشتغالزایی و خودکفایی را نوع دیگری از وام های قرض الحسنه این نهاد عنوان کرد و گفت: ارائه این تسهیلات برای ایجاد سرمایه اولیه اشتغال مددجویان پرداخت می شود که سقف آن برای متقاضیان ۵۰۰ میلیون ریال با دوره بازدریافت هفت سال در نظر گرفته شده است.

نورمحمدی با اشاره به اینکه اکنون یک میلیون و ۲۷۶ هزار و ۹۹۶ فقره تسهیلات قرض الحسنه کارگشایی و اشتغال و خودکفایی در جریان است، تصریح کرد: این میزان تسهیلات با سرمایه ۱۷هزار و ۸۱۳ میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت شده است.

مدیرکل اموراجرایی وام کمیته امداد با بیان اینکه سال گذشته ۳۳۱ هزار و ۹۰۹ تسهیلات قرض الحسنه کارگشایی و اشتغال و خودکفایی به مبلغ پنج هزار و ۹۳۰ میلیارد ریال پرداخت شده است ادامه داد: بیشترین تسهیلات قرض الحسنه در زمینه کارگشایی به تعداد بیش از ۳۰۴ هزار فقره وام با اعتبار سه هزار و ۱۶۲ میلیارد ریال بوده است.

نورمحمدی با بیان تغییر رویکرد مدیریتی کمیته امداد مبنی براختصاص مساعدت به نیازمندان در قالب وام و کاهش مساعدت های بلاعوض اظهارکرد: با توجه به نیاز روز افزون نیازمندان به تسهیلات قرض الحسنه و همچنین افزایش منابع وام در کمیته امداد صندوق قرض الحسنه امداد ولایت از سال ۹۲ با مجوز رسمی بانک مرکزی تاسیس شده است که ادامه فعالیت های این نهاد برای ارائه تسهیلات قرض الحسنه تحت این عنوان ادامه خواهد یافت.