نمایندگان مجلس پس از بازدید از دانشگده هنر با قدردانی از حجم اقدامات لازم جهت بهبود فضای فیزیکی دانشگاه میراثی و تاریخی هنر بر لزوم حمایت نهاد‌های مرتبط در روند بازسازی و گسترش دانشگاه هنر تاکید کردند.

به گزارش خبرگزاری موج، مسئولان دانشگاه هنر روز گذشته(دوشنبه مورخ ۴ مردادماه)، میزبان برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و هیات همراه همچون فاطمه سعیدی؛ عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات و طیبه سیاوشی عنایتی؛ عضو کمیسیون فرهنگی بودند.

در این دیدار اکرمی؛ ریاست دانشگاه با اشاره به قدمت تاریخی و ارزش میراثی دانشگاه هنر که به ثبت ملی نیز رسیده است به معرفی این مکان و اهم اقدامات انجام شده در سالیان گذشته پرداخت و با تاکید بر اهمیت روزافزون هنر، رشته‌های هنری و گرایش بسیاری از جوانان به عرصه‌های هنری بر ضرورت پشتیبانی مجلس شورای اسلامی از دانشگاه هنر و رشته‌های هنری تاکید کرد.

سعیدی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی نیز با مهم برشمردن نقش دانشگاه هنر در روند آموزشی هنر در کشور، ضمن ابراز خشنودی از حضور در دانشگاه هنر، به اهمیت حضور هنر در بحثآموزش تاکید کرد.

در این دیدار همچنین اهالی دانشگاه هنر حاضر در جلسه هر یک به بیان دیدگاه‌های خود در مورد مباحثمختلف فرهنگی و هنری و آموزشی کشور و موارد مربوط به دانشگاه هنر پرداختند. همچنین سیاوشی عناینی دیگر نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی نیز به اهمیت حضور دانشگاهیان هنر در سیاستگذاری‌های کلان و موارد مرتبط با کمیسیون فرهنگی مجلس و لزوم حمایت نهادهای مختلف از روند بازسازی دانشگاه هنر اشاره کردند.

حاضران همچنین به بازدید از محوطه پردیس باغ ملی دانشگاه رفته و از نزدیک با روند بازسازی در دانشگاه هنر و اقدامات در حال انجام و اقدامات لازم دیگر آشنا شدند.

این گزارش می‌افزاید؛ نمایندگان با مثبت ارزیابی کردن اقدامات لازم جهت بهبود فضای فیزیکی دانشگاه میراثی و تاریخی هنر، بر لزوم حمایت نهاد‌های مرتبط در روند بازسازی و گسترش دانشگاه هنر تاکید کردند.

در این دیدار حجت‌الاسلام دوست پرور رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، حبیبی و جمعی از معاونان و اساتید این دانشگاه نیز حضور داشتند.