شیعیان در مناطق مختلف روسیه با پایان ماه مبارک رمضان امروز(چهارشنبه) نماز عید فطر را در مساجد و حسینیه ها با حضور گسترده نمازگزاران برپا کردند.

به گزارش خبرگزاری موج، آیین عید فطر و ادای نماز این مناسبت دینی در حسینیه شیعیان مسکو، مسجد خاتم الانبیا وابسته به سفارت جمهوری اسلامی ایران و مراکز عبادی شیعیان در شهر سن پترزبوزک و مناطق مختلف دیگر از جمله جمهوری داغستان در کناره شمال غربی ساحل دریای خزر برگزار شد.
در این مراسم زنان و مردان نمازگزار از ساعات اولیه طلوع آفتاب در مساجد و محل های پیش بینی شده در شهرهای مختلف حضور یافتند و نماز عید فطر را به جماعت اقامه کردند. اصلی ترین مراسم عید فطر شیعیان روسیه در جمهوری داغستان بویژه در مسجد جامع دربند به عنوان شیعی ترین شهر این کشور و همچنین مسجد خامنه ای مخاچ قلعه پایتخت این جمهوری برگزارمی شود. نماز عید فطر مسلمانان اهل سنت نیز دیروز در مناطق مرکزی این کشور بویژه مسکو و سن پترزبورگ و همچنین جمهوری های مسلمان نشین مناطق قفقاز و ولگا با حضور صدها هزار نفر برگزار شد. ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه دیروز در پیامی به مناسبت عید فطر اعلام کرد: مسلمانان در مناطق مختلف روسیه نقش بسیار ارزنده ای در ایجاد همدلی و همگرایی بین اقوام دارند.