همزمان با شب ۱۹ ماه مبارک رمضان، طنین ' الغوث، الغوث' هزاران زائر و مجاور حرم مطهر ثامن الحجج علی بن موسی الرضا(ع) در پر ارج ترین و زیباترین شب های سال به آسمان برخاست.

به گزارش خبرگزاری موج، امشب آستان ملائک پاسبان رضوی در سرزمین خورشید، میزبان هزاران زائر و مجاور از اقصی نقاط ایران و جهان بود، آنان که از دل روضه منوره تا خیابان های مشرف به حرم مطهر رضوی روی فرش متبرک آن حضرت نشستند و دستها را به سوی آسمان بلند کرده و هم نوا جوشن کبیر را قرائت نمودند.

همه صحن ها، رواق ها و خیابان های مشرف به حرم مطهر رضوی در نخستین شب قدر مملو از مومنان و ارادتمندان به عالم آل محمد(ع) بود، آنان که قدر شب قدر را می دانند، شبی که قلمها در وصفش می شکنند، زبانها از توصیفش قاصرند و عاقلان در فهم عظمت این شب مبهوت و متحیرند. در چنین شب بزرگی چه مکانی بهتر و پربرکت تر از حرم امام رضا(ع) که میلیون ها مسلمان در سراسر دنیا آرزوی همجواری با این حرم مقدس را دارند و در شب قدر که همتراز با هزار ماه است، در حسرت استشمام عطر رضوی و چشم دوختن به گنبد طلایش، بغض در گلویشان می شکند و اشک از چشمانشان سرازیر می شود. این شب بزرگ متعلق به امیرمومنان علی(ع) و سالگرد ضربت خوردن آن حضرت به دست دشمنان دین خداست و به همین مناسبت پس از قرائت دعای جوشن کبیر، ذاکران و مداحان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) به مرثیه سرایی و عزاداری پرداخته و زائران و مجاوران همنوا با آنان سوگواری کرده و اشک ماتم ریختند. در ادامه این مراسم و پس از سخنرانی تولیت آستان قدس رضوی، زائران و مجاوران قرآن ها را بر سر گذاشته و خدا را به پیامبر بزرگوارش و ۱۳ معصوم(ع) قسم دادند تا از سر تقصیرات آنان گذشته و حاجات آنان را برآورده سازد.