روحانی مبارز انقلابی حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ «علی بابایی» معروف به «شیخ الله» دعوت حق را لبیک گفت و به دیار باقی شتافت.

به گزارش خبرگزاری موج، روحانی مبارز انقلابی حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ «علی بابایی» معروف به «شیخ الله» که به علت بیماری در بیمارستان تهران بستری بود دعوت حق را لبیک گفت و به دیار باقی شتافت.

حجت السلام و المسلمین شیخ علی بابایی سال 1314 در پلدختر متولد شد و تخصص ایشان فقه و اصول، تفسیر، الهیات و معارف اسلامی بود.
تحصیلات ابتدائی را در پلدختر گذرانده و در سال 1333 وارد حوزه علمیه خرم‎آباد می‎شود و از سال 1333 تا 1342 در آنجا می‎ماند که چندین سال از محضر آیت‎الله کمالوند بهره می‎برد.

از سال 1342 به قم مهاجرت و در محضر اساتید آنجا به کسب علوم دینیه می‎پردازد و ضمن تحصیل در کلاس‎های مقطع خارج حضرت امام نیز شرکت می‎کند.

همان سال‎ها با علمای قم همراه می‎شود و مبازه علیه رژیم پهلوی را آغاز و 16 سال این مبازه ادامه می‎یابد.

در جریان حمله فیضیه به شدت مصدوم و ضرباتی به فک و کتفشان وارد می‎شود. درمان وی سه سال به طول می‎انجامد گرچه هنوز هم آثار آن تا پایان عمر موجود بود.

وی بعد از انقلاب مسئولیت‎هایی از جمله مسئول امور مهاجرین، ریاست عقیدتی سیاسی ‎لشکر خرم‎آباد و پادگان منهج بروجرد و …. را می‎پذیرد؛ همچنین مدیریت حوزه علمیه امام صادق(ع) پلدختر را بر عهده داشت.

وی بیش از 15 مسجد را در منطقه بنیانگذاری کرد و از کتاب‎های نوشته شده توسط ایشان می‎توان به « بهداشت صورت»، « در مرگ ‎عزیزان چه باید کرد»، « زندگینامه محدث جزایری»، « زندگینامه» و مقالاتی چون « وجدان کاری در اسلام» اشاره کرد.
از اساتید ایشان می‎توان به امام خمینی(ره)، آیت‎الله مشکینی، فاضل لنکرانی، نوری همدانی، مجلسی و… اشاره کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج