استاندار گیلان با بیان اینکه راستگویی و پرهیز از تبلیغات ریاکارانه از راهبردهای تبلیغاتی دولت یازهم است گفت: فرمانداران در ارائه‌ی آمارها و گزارش‌های عملکرد سه ساله‌ دولت نهایت دقت را انجام دهند.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، محمدعلی نجفی در گردهمایی یکروزه فرمانداران که با حضور معاونان استاندار و مدیران کل ستادی استانداری برگزار شد با اشاره به اهمیت ضرورت برنامه‌ریزی منسجم و موثر در زمینه‌ استفاده‌ شایسته از فرصت هفته‌ دولت پیش‌رو برای بیان خدمات و دستاوردهای نظام گفت: هفته‌ دولت فرصت مناسب برای گسترش اعتماد عمومی، ارتقای امید مردم و تقویت سرمایه‌های اجتماعی از طریق بازگو کردن خدمات و اقدامات انجام شده است.

وی با بیان اینکه راستگویی و پرهیز از تبلیغات ریاکارانه از راهبردهای تبلیغاتی دولت یازهم است گفت: در ارائه‌ آمارها و گزارش‌های عملکرد سه ساله‌ دولت نهایت دقت انجام شود.

استاندار گیلان با بیان اینکه اطلاع مردم از وضعیت کشور و استان در ابتدای روی کارآمدن دولت یازدهم و وضعیتی که پس از سه سال داریم حق آنها است، گفت: توجه به اصل شفافیت، راستگویی، اخلاق مداری و درستی آمار ها، سفارش همیشگی بنده برای گزارش اقدامات است.

نجفی خاطرنشان کرد: اطلاع رسانی‌های انجام شده از سوی مدیران دستگاه‌های اجرایی، به ویژه فرمانداران باید دارای پویایی و نشاط و با قدرت باشد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اهمیت تعامل فرمانداران با ائمه‌ جمعه و نمایندگان مجلس در شهرستان‌ها برای پیشبرد امور گفت: تعامل با نماینگان مجلس و ائمه جمعه براساس معیارهایی که در قانون مشخص شده است باعثافزایش همدلی و فراهم شدن بستر مناسب خدمت به مردم می‌شود.

استاندار گیلان همچنین تکریم ارباب رجوع را از وظایف دیگر فرمانداران عنوان کرد: برخورد مناسب با ارباب رجوع در دستگاه‌های اجرایی و فرمانداری‌ها بصورت بازرسی‌های آشکار و پنهان ارزیابی می‌شود.

نجفی همچنین به در پیش بودن هفته‌ی دفاع مقدس نیز اشاره کرد و گفت: ویژه برنامه‌های این هفته به صورت شایسته انجام شود.