استاندار فارس گفت: در سفر معاون اول رئیس جمهور به فارس پروژه های مختلفی با اعتبار ۱۰ هزار میلیارد ریال و ۵۵۰ میلیون یورو در فارس افتتاح می شود.

به گزارش خبرگزاری  موج، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، محمد علی افشانی با اشاره به سفر معاون رئیس جمهور به فارس افزود: همزمان با سفر جهانگیری شاهد بهره برداری از چندین پروژه با مجموع اعتبار ریالی ۱۰ هزار میلیارد ریال و اعتبار ارزی ۵۵۰ میلیون یورو خواهیم بود.

وی بیان کرد: با بهره برداری از این پروژه ها ۷۰۰ فرصت شغلی در استان ایجاد خواهد شد.

استاندار فارس، یکی دیگر از اهداف انجام این سفر را بررسی اقتصاد مقاومتی و بحران آب و خشکسالی در استان دانست و تصریح کرد: در این سفر جلسات ویژه ای در خصوص مباحثمذکور تشکیل خواهد شد.

افشانی تصریح کرد: همچنین پروژه هایی نیز در زمینه کشاورزی، راه و حمل و نقل و همچنین طرح توسعه پتروشیمی مرودشت در این سفر به بهره برداری خواهد رسید.

وی ابراز امیدواری کرد که این سفر مایه خیر و برکت برای استان شود و تصمیماتی که در این سفر گرفته می شود در سال های پیش رو تاثیر خوبی در توسعه استان داشته باشد و خصوصا به کاهش مشکلات ناشی از خشکسالی و کم آبی و همچنین بهبود وضعیت حمل و نقل و کسب و کار کمک کند.

استاندار فارس، گفت: در این سفر قرار است وزرای نیرو، کشاورزی، نفت، راه و شهرسازی و همچنین معاون سازمان برنامه و بودجه کشور، جهانگیری را همراهی کنند.

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری روز سه شنبه ۲۹ تیرماه جاری به استان فارس سفر خواهد کرد.