معاون سیاسی دفتر رئیس جمهوری ‏بر ضرورت اقدام جهانی و یکپارچه برای غلبه بر تروریسم تاکید کرد و گفت: جهان که دغدغه مبارزه با ترور دارد، باید این چندگانگی را به مخالفت مطلق با ترور تبدیل کند.

به گزارش خبرگزاری موج، حمید ابوطالبی روز جمعه در یادداشتی که در صفحه توئیتر خود منتشر کرد، نوشته است: واقعا رنج آور است، در میان قساوت و وحشت، بوی خون شنید؛ و در فضای تیره و تار جنایت، شاهد انباشته شدن کشته ها بود؛ و برای رهایی ازمرگ، بی هدف ازصحنه گریخت.

‏وی ادامه داده است: جنایت تروریستی نیس در روز ملی که نماد وحدت، افتخار و ارزش های باستیل است، جهان را تکان داد؛ باید در غم مردم فرانسه شریک و همراه درد و رنج آنان بود. معاون سیاسی دفتر رئیس جمهوری اضافه کرده است: ‏اکنون ترور ابزار پیشرفته خود را به کناری نهاده و به ساده ترین روشها دست به جنایت و کشتار می زند؛ مبارزه با این دگردیسی فقط یکپارچگی جهانی را می طلبد. ‏ابوطالبی با بیان این که ترور، شرق و غرب، خاورمیانه واروپا، پاکستان و افغانستان، ترکیه، سوریه و یمن نمی شناسد، افزوده است: نمی توان برخی را محکوم کرد، بعضی را حمایت و تعدادی را تشویق. ‏جهان که دغدغه مبارزه با ترور دارد، باید این چندگانگی را به مخالفت مطلق با ترور تبدیل کند؛ بدون اقدامی جهانی و یکپارچه نمی توان بر ترورغلبه کرد. ‏وی در این یادداشت، تصریح کرده است: دولت فرانسه نیز باید درجهت احترام به آرمان های ملت آزاداندیش خود یعنی مبارزه قاطع با ترور، سیاست تروریست خوب و بد را به تاریخ بسپرد. «باور کنیم مقابله با ترور باید با همه انواع و اشکال آن باشد.» در پی حمله تروریستی شب گذشته در شهر نیس فرانسه بیش از ۸۴ نفر از شهروندان فرانسوی جان خود را از دست دادند و دهها نفر مجروح شدند.