رییس دفتر رییس جمهور در جریان بازدید از اردوهای تیم ملی والیبال نشسته بانوان و بسکتبال با ویلچر گفت: شما نماینده ۸۰ میلیون نفر جمعیت در بازی‌های پارالمپیک ریو هستید و همین که موفق به کسب سهمیه شدید، برای ما به منزله توفیق است.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد نهاوندیان در جمع ملی‌پوشان زنان والیبال نشسته، افزود: هر کدام از شما ۱۲ بازیکن نماینده ۸۰ میلیون نفر جمعیت هستید و باید هرچه‌ قوی‌تر، باشخصیت‌تر و با ارزش بالا بتوانید در طی ۲۰ روز حضورتان در بازی‌های پارالمپیک بازی‌های خوبی را ارائه دهید به طوری که هر کسی از شما در جریان بازی‌های پارالمپیک نگاه می‌کند بتواند تاثیرات ایران و اسلام و تاریخ، ‌شهدا و دانشمندانی چون ابن سینا و فردوسی را در چهره شما ببیند.

وی افزود: شما نمایندگان ملت ایران هستید و اینکه بتوانید با پوشش اسلامی در بازی‌ها حضور پیدا کنید، در حقیقت یک فرهنگ را منتقل می‌کنید. برای اولین بار است که یک رشته تیمی در بازی‌های پارالمپیک ریو حضور پیدا می‌کند و یک افتخاری در تاریخ ورزش ایران خواهد بود و این با هیچ چیزی قابل قیاس نیست.

رییس دفتر رییس جمهور خاطرنشان کرد: از مربیان، فدراسیون و تمام مسئولان ورزش کشور به خاطر زحماتی که در طی این چند سال برای حضور در پارالمپیک کشیده‌اند تشکر می‌کنم و اینکه این طور با غیرت در کنار همدیگر رقابت می‌کنید، مطمئن باشید که در برابر حریفان رقابت بهتری خواهید داشت. یقین داشته باشید که دعای ۸۰ میلیون نفر پشت سر شما خواهد بود. دولت هم با توجه به اینکه شرایط اقتصادی بهتری پیدا کرده است هر کاری از دستش برآید کوتاهی نخواهد کرد تا شما بتوانید وظایف‌تان را به بهترین شکل ممکن انجام دهیم.

همچنین نهاوندیان در بازدید از تمرین‌های تیم ملی بسکتبال با ویلچر تصریح کرد: من خیلی خوشحالم که توفیقی پیدا شده که در جمع شما ملی‌پوشان باشم. واقعا رقابت بسکتبال با ویلچر سخت‌تر از بسکتبال است و این نشاط و شادی که در شما و زنان بسکتبال با ویلچر دیدم مطمئنم که توفیقات زیادی در بازی‌های ریو کسب خواهید کرد.

وی اضافه کرد: این حضور شما در پارالمپیک ریو امیدوارم فرصتی باشد تا بعضی از ناداوری‌هایی که در المپیک ایجاد شد شما قرار است این ناداوری‌ها را جبران کنید.

رییس دفتر رییس جمهور خاطرنشان کرد: فدراسیون و تمام مربیان و مسئولان ورزش کشور در جریان زحمات و تلاش‌های چندین ساله شما هستند و همین که تا اینجا توانسته‌اید به بازی‌های پارالمپیک راه پیدا کنید برای ما توفیق محسوب می‌شود. حال اینکه در آنجا چه نتیجه‌ای کسب می‌کنید امری ثانوی است و من یقین دارم با دعای مردم به نتایج خوبی دست پیدا می‌کنید.

نهاوندیان اضافه کرد: با توجه به اینکه دشمنان و به ویژه رژیم صهیونیستی مخالف هر گونه حضور ایران در صحنه بین‌المللی و ورزش بود، طی سال‌های اخیر با پیروزی در برجام نه تنها توانستیم پیروز شویم بلکه اعلام کردیم که آن‌ها نمی‌توانند مانع حضور تیم‌های ورزشی ما در میادین بین‌المللی شوند. شما باید بتوانید حضور غیرتمندانه و حضوری که به معنای ملی، سیاسی و فرهنگی است داشته باشید. اگر شما با همت و غیرت مبارزه کنید این حضور قوی‌تر خواهد شد و به نتایج خوبی دست پیدا خواهید کرد و با این حضور عنوان خواهید کرد که تمام تلاش‌های آن‌ها باطل و بی‌نتیجه بوده است.