وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه حمایت از دانشمندان در راس اقدامات دولت قرار دارد، گفت: طرح تحول سلامت یکی از اقدامات خوب دولت بود که مورد استقبال مقام معظم رهبری، مجلس، استانداران و ائمه جمعه قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج، سید حسن قاضی‌زاده هاشمی امشب در نشست صمیمانه با اعضای هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با توجه به اینکه پیشینه خوبی دارد اما در عین حال با محرومیت‌هایی نیز مواجه است.

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی سبب افتخار برای کشور است، گفت: افراد بسیار مستعدی در این استان پرورش یافته‌اند و باید سعی شود آموزش عالی در این استان‌توسعه یابد.

وزیر بهداشت افزود: دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در حال حاضر در مسیر خوبی قرار گرفته است و امیدواریم این دانشگاه در گرداب تغییر تحولات سیاسی قرار نگیرد.

هاشمی با بیان اینکه مطمئن هستم فارغ‌التحصیلان این دانشگاه می‌توانند به مردم خدمات خوبی را ارائه کنند، تصریح کرد: امیدواریم شاهد بالندگی و موفقیت دانشگاه باشیم.

وی ادامه داد: کشور ایران به توفیقات شایسته خود دست پیدا نمی‌کند مگر اینکه به عالمان و عالم پروران احترام گذاشته شود.

وزیر بهداشت با بیان اینکه حمایت از دانشمندان در راس دولت قرار دارد، خاطرنشان کرد: طرح تحول سلامت یکی از اقدامات خوب دولت بود که مورد استقبال مقام معظم رهبری، مجلس، استانداران و ائمه جمعه قرار گرفت.

هاشمی با بیان اینکه باید سعی کنیم ظرف ۱۵ سال آینده خود را به استانداردهای بین‌المللی برسانیم، اظهار کرد: در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند فعالیت‌های خوبی در حوزه‌های مختلف مانند بهداشت، آموزش و توسعه فضاهای فیزیکی انجام شده است.

وی ابراز امیدواری کرد دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در رنکینگ‌های کشوری موقعیت خوبی را کسب کند.