معاون اول رئیس جمهور گفت: کسانی که دوران امام(ره) را درک کرده‌اند وظیفه دارند تصویر درست و واقع بینانه‌ای از ایشان و انقلاب اسلامی به نسل های آینده ارائه دهند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور صبح امروز(سه شنبه) با حضور در مرقد مطهر امام خمینی(ره) در جلسه ای درخصوص موزه، مرکز اسناد و کتابخانه امام خمینی(ره) تصریح کرد: کسانی که دوران امام خمینی(ره) را درک کرده اند وظیفه دارند تصویر درست و واقع بینانه‌ای از امام خمینی‌(ره) و انقلاب اسلامی به نسل های آینده ارائه دهند و در همین راستا لازم است از آثار بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران نگهداری و در معرض دید علاقمندان داخلی و خارجی قرار گیرد.

جهانگیری با تأکید بر اینکه امام خمینی(ره) متعلق به همه نسل ها است، گفت: ما وظیفه داریم از آثار امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی صیانت و حفاظت کنیم تا این آثار برای نسل های آینده ماندگار بماند.

معاون اول رئیس جمهور از سازمان برنامه و بودجه کشور، سازمان میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و سازمان اسناد و کتابخانه ملی خواست همکاری های لازم را برای احداثموزه مرکز اسناد و کتابخانه امام خمینی(ره) به عمل آورند.

در این جلسه حجت الاسلام سید حسن خمینی تولیت آستان مقدس امام خمینی(ره) نیز با قدردانی از زحمات و تلاش های معاون اول رئیس جمهور برای تکمیل و ساماندهی حرم در سال ۹۳ گفت: امیدوارم با دستورات آقای جهانگیری شاهد افتتاح موزه مرکز اسناد و کتابخانه امام خمینی(ره) ‌ در ایام دهه فجر امسال باشیم.

در این نشست که وزرای نفت، صنعت، معدن و تجارت، رئیس سازمان میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، معاون حقوقی رئیس جمهور و رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی نیز حضور داشتند، گزارشی از مطالعات و پیش بینی های انجام شده برای ساخت موزه مرکز اسناد و کتابخانه امام خمینی(ره) ارائه شد.