به‌ تازگی یک دانشجوی دکتری پروژه جنجالی را برای خود در نظر گرفته است که موجب می‌شود تا بتوان به کمک سیستم‌های رباتیک، به‌صورت فیزیکی با سیستم‌های واقعیت مجازی ارتباط برقرار کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، واقعیت مجازی بدون شک یک فرایند رو به رشد و بسیار مهم در صنایع الکترونیکی جهان به‌حساب می‌آید.

با وجود این دانشمندان در حال تلاش بوده‌اند تا بتوانند این سیستم‌ها را هر چه بیشتر با دنیای فیزیکی پیوند بزنند تا تجربه‌ای منحصربه‌فرد را برای کاربران به ارمغان بیاورند.

در این میان اسکات دیواین به‌عنوان یک دانشجوی دکتری کامپیوتر تصمیم گرفته است تا تز خود را به پیوند بیشتر بین واقعیت مجازی و دنیای فیزیکی اختصاص بدهد.

نتیجه کار او ساخت ربات ویژه‌ای بوده است که می‌تواند با عینک‌های واقعیت مجازی سازگار شده و به کاربران اجازه دهد تا تعامل فیزیکی دنیای مجازی را به کمک این سیستم رباتیک کاملا واقعی تجربه کنند. این سیستم که ۲۵ هزار دلار برای ساخت آن هزینه شده است، در حال حاضر تنها با عینک واقعیت مجازی اچ تی سی وایو سازگاری دارد ولی پیش‌بینی می‌شود که در آینده‌ای نزدیک بتوان آن را با سایر محصولات مشهور بازار نیز سازگار ساخت.