به تازگی بخشی به عنوان راهنمای استفاده از هدست PlayStation VR در وب سایت آسیای پلی استیشن آمده که با استناد به آن هدست واقعیت مجازی سونی به فضایی حدودا ۶۰ فیت مربعی نیازمند است.

به گزارش خبرگزاری موج، در ادامه این توضیحات آمده که کاربران عینکی هم می توانند از این دستگاه استفاده کنند با این حال ممکن است این تجربه تفاوت های فردی برای آن ها بوجود آورد. همچنین تعریف حالت های Social Screen، Mirroring Mode و Separate Mode نیز در این راهنما آمده است. حالت Social Screen، به کاربران اجازه می دهد تا با دوستان و یا خانواده خود بازی کنند. در حالت Mirroring Mode، همان تصویری که بازیکن در هدست PS VR مشاهده می کند، بر روی صفحه ی نمایش بیرونی نیز خواهد افتاد. در آخر Separate Mode حالتی است که در آن بازیکنی که به هدست واقعیت مجازی مجهز است می تواند به صورت co-op و یا رقابتی با بازیکن دیگری که بازی را از طریق صفحه تلویزیون دنبال می کند، بازی کند. همچنین حالتی به اسم Cinematic Mode برای PlayStation VR در نظر گرفته شده است که به بازیکنان اجازه می دهد بازی های PS4، ویدیوها و دیگر محتوای تصویری را از طریق صفحه ی نمایش مجازی و بزرگی که VR خلق می کنند مشاهده کنند. در این حالت PS VR نمایشگری مجازی می سازد که وسعت آن می تواند تا ۲۲۶ اینچ در فاصله ۲٫۵ متر باشد.  
نمایشگر مجازی PlayStation VR قادر است تصویری به بزرگی ۲۲۶ اینچ در فاصله ی ۲٫۵ متری تشکیل دهد
در نهایت، محدودیت سنی در نظر گرفته شده برای تجربه PlayStation VR، ۱۲ سال به بالا است و طبق راهنمایی های مشاهده شده در وب سایت PlayStation، افراد زیر ۱۲ سال نباید از هدست VR استفاده کنند. هدست واقعیت مجازی PlayStation VR در تایخ ۲۲ مهر امسال و به قیمت ۳۹۹$ عرضه خواهد شد. سونی اعلام کرده که بازی Driveclub VR در زمان عرضه این هدست در ژاپن در دسترس کاربران خواهد بود.