آژانس فضایی اروپا قصد دارد پیام های افراد مختلف را از سراسر دنیا جمع کرده و به جایی بفرستد که هرگز روی آن پا نخواهیم گذاشت: بر روی ستاره قطبی. این پیام ها قرار است مسافتی برابر با ۴۳۴ سال نوری را برای رسیدن به مقصد طی کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، تمام آنچه لازم تا برای فرستادن پیام خود به این ستاره قطبی انجام دهید این است که به وب سایت این پروژه با نامA Simple Response to an Elemental Messageدر اینجا مراجعه کنید و پاسخ خود را به این سوال بدهید که: اعمال و رفتارهای فعلی محیط زیستی ما چگونه بر آینده ما تاثیر خواهد گذاشت؟

این رفتار ابتکاری بر اساس همکاری میان این آژانس اروپایی، مرکز تکنولوژی های نجومی بریتانیا، دانشگاه ادینبورگ، محققان دانشگاه جان هاپکینز و رصد خانه اروپای جنوبی صورت گرفته است. زمانی که همه پیام های مردمی دریافت شود – تاریخ پایان ارسال پیام ها برابر با ۱۶ سپتامبر سال میلادی جاری است – آژانس فضایی اروپا قرار است با استفاده از آنتن فضاییCebrerosمستقر در شهر مادرید این پیام ها را به سمت ستاره قطبی در فاصله ۴۳۴ سال نوری از زمین ارسال کند.

اما چرا شما باید به یک سوال مشخص پاسخ دهید؟ دلیل این امر آن است که هدف از این اقدام مشارکت دادن همه افراد از سراسر جهان در بحثو جدال بزرگ تاثیرات زندگی و تمدن مدرن ما بر آینده زیست محیط است.

حتی اگر شرکت در این مبحثبرای شما اهمیت چندانی نداشته باشد نفس این نکته که پیام شما قرار است به ستاره قطبی مخابره شود خود میتواند انگیزه بسیار مهمی باشد تا در این برنامه ابتکاری و خلاقانه شرکت کنید.