توییتر در دو سال گذشته اپلیکیشن خود را بسیار بهبود بخشیده و ویژگی‌های زیادی به آن اضافه کرده برای مثال اخیرا متریال دیزاین و امروز ویژگی حالت شب را منتشر کرد

به گزارش خبرگزاری موج، این ویژگی اجازه می‌دهد که رابط کاربری سفید و درخشان آن به رنگ تیره تبدیل شود که مناسب کار کردن با توییتر در شب و محیط‌های تاریک است. فعال کردن این ویژگی بسیار آسان است، به این صورت که در منو کشویی آن یک دکمه برای روشن کردن حالت شب وجود دارد. پس از روشن کردن این حالت، رابط کاربری به‌جای رنگ سیاه به رنگ آبی تیره درمی‌آید که از رابط کاربری پیش‌فرض توییتر تیره‌تر است اما برای صفحه نمایش‌های امولد رنگ مشکی مناسب‌تر از آبی تیره است که علاوه بر تیره‌تر بودن، باعثصرفه‌جویی بیشتر در مصرف باتری آن‌‌ها می‌شود.
بهترین خبر این است که برای فعال کردن آن، نیاز به انجام هیچ بروزرسانی نیست و با اجرا کردن برنامه، این قابلیت به آن اضافه می‌شود. اگرچه باید آن را از برنامه‌های اخیرا باز شده پاک کرد و با اجرا کردن دوباره، دکمه آن در منو کشویی ظاهر می‌شود. این قابلیت برای همه و بدون هیچ تاخیری، بر روی آخرین نسخه برنامه توییتر نصب خواهد شد. به تازگی توییتر در جذب کاربران تازه و نگه‌داشتن کاربران قدیمی خود با مشکل مواجه شده است و حالت شب یکی از ویژگی درخواستی کاربران بوده، در نتیجه اضافه کردن آن می‌تواند کمکی به حفظ کاربران باشد. هنوز هیچ صحبتی از زمان یا امکان ارایه حالت شب برای سیستم‌عامل اندروید نشده است.