موسس شرکت سفرهای علی بابا گفت: با وجود برخی سامانه های خرید اینترنتی بلیط هواپیما در صورت کنسل شدن بلیط توسط خریدار، وجه آن به صورت آنلاین به کارت خریدار واریز می شود و دیگر لازم نیست خریدار سه هفته تا یک ماه منتظر استرداد وجه پرداختی برای بلیط بماند.

به گزارش خبرگزاری موج، مجید حسینی‌نژاد، موسس شرکت سفرهای علی بابا با اعلام اینکه برای اولین بار امکان خرید اینترنتی بلیط پروازهای خارجی با کارت‌های عضو شبکه شتاب فراهم گردیده است، بیان داشت: در سیستم خرید اینترنتی بلیط پروازهای خارجی علی‌بابا، امکان دسترسی به پروازهای تمامی ایرلاین‌های معتبر داخلی و خارجی مانند: لوفتهانزا، ترکیش، ایرفرانس کی ال ام، اکراینی، ایرفلوت، آذربایجانی و… با بهترین قیمت‌ها از مبدا ایران فراهم گردیده است.

او افزود: امکان خرید و استرداد آنلاین بلیط کلیه ایرلاین‌های خارجی برای کاربران فراهم شده است و امروز امکانی برای مسافران پروازهای خارجی فراهم شده که بی نیاز به تماس با آژانس های مسافرتی، خود نسبت به رزرو بلیط هواپیما اقدام کنند.

او در پایان تاکید کرد: مسافران پروازهای خارجی می توانند بلیط سفر خود را از طریق کارت شتاب بانکی رزرو و خریداری کنند. با وجود سامانه های خرید اینترنتی بلیط هواپیما، همچون علی بابا دات آی آر، مسافران این امکان را دارند که بلیط خود را هر زمان و به هر مقصدی به صورت آنلاین خریداری کنند، ویژگی سامانه علی بابا، ارسال آنیِ بلیط به ایمیل مسافر است، در حالی که بیشتر آژانس ها، بلیط مسافر را تا روزهای نزدیک پرواز ارسال نمی کنند و این نگرانی تا لحظه ی دریافت بلیط همراه مسافر است.